You are currently viewing CZY KTÓRYŚ Z AUSTRIAKÓW PODBIJE VIKERSUND?

CZY KTÓRYŚ Z AUSTRIAKÓW PODBIJE VIKERSUND?

evensen jr kd lot - CZY KTÓRYŚ Z AUSTRIAKÓW PODBIJE VIKERSUND?

Przed nami jedne z najbardziej emocjonujących zawodów tego sezonu. Weekend na Vikersundbakken otworzy pasjonującą rywalizację o Małą Kryształową Kulę, a ponadto będzie okazją do ustanowienia nowego rekordu w długości skoku. Od razu nasuwa się więc pytanie, kto jest w stanie pofrunąć dalej niż obecny rekordzista skoczni – Johan Remen Evensen?

 

Jednym z zawodników, który wyleciał do Norwegii z myślą o wygranej, jest Gregor Schlierenzauer. Celem lidera klasyfikacji generalnej jest nie tylko zwycięstwo, wyrównujące rekord Matti Nykänena, ale przede wszystkim złamanie magicznej bariery 246,5 m. Patrząc obiektywnie, Austriak może wygrać oba konkursy, zapewniając sobie tytuł „żywej legendy skoków narciarskich”. Taki scenariusz jest prawdopodobny, ale w gruncie rzeczy mało realny.

Kandydatów, którzy chcieliby odnieść wspaniałe zwycięstwo na największej skoczni jest bowiem przynajmniej kilku. Zalicza się do nich Martin Koch, który w zeszłym sezonie wrócił z organizowanych tam Mistrzostw Świata w Lotach, ze złotym medalem wywalczonym wraz z drużyną oraz indywidualnym brązem. Powszechnie wiadomo, że Koch jest swego rodzaju specjalistą, jeśli chodzi o skoki na mamutach, dlatego też może być on groźnym przeciwnikiem Schlierenzauera.

schlieri kd - CZY KTÓRYŚ Z AUSTRIAKÓW PODBIJE VIKERSUND?

Do Norwegii nie polecieli Thomas Morgenstern i Andreas Kofler, którzy zostali w rodzinnej Austrii, by lepiej przygotować się do Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Nie ukrywajmy – żaden z nich nie był ostatnio w najlepszej dyspozycji, więc taka decyzja z pewnością wyjdzie im na dobre. Morgenstern podzielił się tą informacją z fanami, na swoim oficjalnym fan page'u: -„Po konsultacji z trenerami zdecydowałem się nie startować w Vikersund. Jedna część naszej drużyny będzie przygotowywać się do Mistrzostw Świata w domu, a inni będą rywalizować w czasie konkursu lotów. Oczywiście będę trzymał kciuki za moich kolegów."

Poza Austriakami są również inni skoczkowie, którzy chcieliby odnieść sukces. W szczególności są to Norwegowie: Tom Hilde, Anders Bardal, Anders Jacobsen czy Anders Fannemel, którzy na swoim obiekcie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Nie można również zapomnieć o Słoweńcu – Robercie Kranjcu, który podobnie jak Koch, lubi latać na mamutach. Może zaskoczy któryś z Polaków czy Niemców? Na chwilę obecną możemy tylko spekulować.

Rywalizacja na Vikersundbakken rozpocznie się jutro podczas kwalifikacji. Już wtedy będzie można stwierdzić, kto będzie oficjalnym faworytem. Na ten moment pozostaje nam czekać na zawody i wierzyć, że będą dla wszystkich niezapomnianym widowiskiem.

Informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz