ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „NORWEGOWIE CHCIELI PO CICHU POWIĘKSZYĆ SKOCZNIĘ”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „NORWEGOWIE CHCIELI PO CICHU POWIĘKSZYĆ SKOCZNIĘ”

kruczek lukasz as swieta - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "NORWEGOWIE CHCIELI PO CICHU POWIĘKSZYĆ SKOCZNIĘ"

Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Vikersund. Nasi kadrowicze tak jak wszystkie pozostałe ekipy musiały dość szybko przenieść się ze skoczni dużej na mamucią. „Nie było z tym większych problemów” – powiedział nam Łukasz Kruczek, dodając: – Latanie od skakania na mniejszych różni się przede wszystkim lotem i do tego elementu trzeba się dopasować. U jednych idzie to szybciej u innych wolniej. Kluczowe jest tez doświadczenie. Myślę, ze dziś było dobrze. Skoki nie były wszystkie w stu procentach udane, ale skuteczne”.

 

Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Piotr Żyła (3. w kwalifikacjach – 214 m) i  Kamil Stoch (218,5 m), który awans ma zapewniony. „Przede wszystkim są to najbardziej doświadczeni zawodnicy w naszej grupie. Oni maja już sporo lotów za sobą i to też procentuje.” – zaznaczył polski szkoleniowiec.

stoch kamil ak.pzn.lot - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "NORWEGOWIE CHCIELI PO CICHU POWIĘKSZYĆ SKOCZNIĘ"

Krzysztof Miętus, który przed rokiem ustanowił w Vikersund swój rekord życiowy (210 m) dzisiaj w kwalifikacjach był 9. (192,5 m). Jak stwierdził Kruczek, ciężko porównywać loty z dziś do lotów sprzed roku. „Rok temu były inne warunki, inny sprzęt. Odległość jaką można uzyskać warunkują też takie elementy jak np. długości rozbiegu, dlatego trudno cokolwiek porównywać”.

Do konkursu zakwalifikowali się także Maciej Kot i Dawid Kubacki. Oto, co powiedział o ich występie trener polskiej kadry:

„Maciek dziś skoczył bardzo dobrze drugą serie, w trzeciej popełnił błąd na rozbiegu i stąd dalsza lokata w kwalifikacjach. Dla niego najistotniejsze jest to by skoki były cały czas na wysokim poziomie bez względu na to gdzie się skacze.”

zyla wisla s.piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "NORWEGOWIE CHCIELI PO CICHU POWIĘKSZYĆ SKOCZNIĘ"

„Dawid – pozytywnie, spodziewaliśmy się, że może mieć tutaj najwięcej problemów ale poradził sobie dobrze.”

Zapytaliśmy także Łukasza Kruczka o możliwość ustanowienia na Vikersundbakken nowego rekordu świata w długości lotu. Szkoleniowiec „biało-czerwonych” jest dość sceptyczny:

„Raczej nic z tego nie będzie. Spekulacje były nieco nadmuchane, chociaż nie można wykluczyć takiej sytuacji. Norwegowie chcieli „po cichu” powiększyć nieco skocznię, ale nie została zaakceptowana przez delegata. Musieli przez noc doprowadzić ją do stanu jaki określa certyfikat. Więc na tą chwilę skocznia jest taka jak w ubiegłym roku, a sprzęt mniej nośny… Z tym, że jak już powiedziałem – niespodzianki moga się wydarzyć”.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz