You are currently viewing SŁOWEŃCY MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW, POLACY ZE SREBREM!

SŁOWEŃCY MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW, POLACY ZE SREBREM!

muranka klimek cc - SŁOWEŃCY MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW, POLACY ZE SREBREM!

Słoweńcy skoczkowie w składzie Semenic, Prislic, Prevc, Hvala zdobyli tytuł drużynowych Mistrzów Świata Juniorów. Srebrny medal zdobyli Polacy (Kłusek, Biegun, Zniszczoł, Murańka), a na najniższym stopniu podium uplasowali się Niemcy (Geiger, Dreher, Loeffler, Wellinger). Poza podium uplasowali się: 4. Austriacy, 5. Norwegowie, 6. Japończycy, 7. Rosjanie, 8. Finowie.

Do drugiej serii nie zdołali awansować: 9. Czesi, 10. Francuzi, 11. Szwajcarzy, 12. Włosi, 13. Amerykanie.

Wśród złotych medalistów – Słoweńców prym wiódł indywidualny MŚ sprzed dwóch dni – Hvala, który skoczył 101 i 107 metrów. Jego drugi skok jest nowym rekordem skoczni normalnej w Libercu. Dobre skoki oddał także Cene Prevc (101,5 i 102,5 m).

Z Polaków najlepiej zaprezentowali się: Aleksander Zniszczoł (102 i 101 m) i świeżo upieczony Wicemistrz Świata Juniorów - Klemens Murańka - skoczył 97 i 105 metrów. Słabiej skakał niestety 4. w konkursie indywidualnym Bartłomiej Kłusek (94 i 98,5 m).

hvala jaka - SŁOWEŃCY MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW, POLACY ZE SREBREM!

Niemieckiej drużynie wskoczyć na podium pozwoliły głównie skoki Andreasa Wellingera (103 m w II serii) i Karla Geigera (101 m w II serii.)

Miejsca na podium zabrakło dla Austriaków mimo dobrego występu Stefana Krafta (100 i 101 m) i Phillipa Aschenwalda (101,5 i 102 m). Daleko poleciał także Japończyk Reruhi Shimizu (106 m), jednak w związku ze słabszym występem reprezentacyjnych kolegów nie miał szans na medal.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Patrząc na wyniki indywidualne najlepszy był dzisiaj Jaka Hvala (289 pkt), a za nim - Cene Prevc (281 pkt) i Reruhi Shimizu (281 pkt).

Medal Polaków jest drugim zdobytym w skokach narciarskich na MŚJ w Libercu. W konkursie indywidualnym także srebro wywalczył Klemens Murańka. Warto także zaznaczyć, że dzisiejszy medal jest dziesiątym w historii występów Polaków na MŚJ. Dotychczas nasi reprezentanci zdobyli 6 krążków drużynowo i 4 indywidualnie. Jedyne złoto wywalczył w 2004 roku w Strynie Mateusz Rutkowski.