SVEN HANNAWALD: ZIMOWE IMPREZY SPORTOWE W NORWEGII PRZYRÓWNAĆ MOŻNA DO FESTIWALI

SVEN HANNAWALD: ZIMOWE IMPREZY SPORTOWE W NORWEGII PRZYRÓWNAĆ MOŻNA DO FESTIWALI

hannawald sven bl - SVEN HANNAWALD: ZIMOWE IMPREZY SPORTOWE W NORWEGII PRZYRÓWNAĆ MOŻNA DO FESTIWALI

Niektórzy z was słyszeli na pewno, iż słynny mistrz skoków narciarskich – Sven Hannawald – pracuje dla niemieckiego Eurosportu jako ekspert. Na swoim blogu komentuje zawody, wyraża opinie, przybliża sylwetkę i specyfikę skoczni narciarciarskiej, na której aktualnie odbywają się zawody. Śledzi także sytuację w niemieckiej kadrze, ujawnia swoje przypuszczenia odnośnie jej sukcesów, możliwości oraz typuje zawodników, którzy mogą powalczyć o najwyższe lokaty. Jako że wielu z was śledziło zmagania Hannawalda jako skoczka, postaramy się wam przybliżyć jego najciekawsze wypowiedzi.

 W jednym z ostatnich wpisów „Hanni” zapowiada emocje związane z zawodami Pucharu Świata na największej skoczni narciarskiej – Vikersundbakken. Podkreśla również wyraźną konkurencję między Vikersund a Planicą – „Norweg Johan Remen Evensen swoim skokiem 246,5 m pozbawił słoweńską skocznię narciarską miana największej na świecie. Słoweńcy nie zamierzają jednak tego tak zostawić i chcą swoją skocznię przebudować.”

Uważa jednak, że nie będzie to proste zadanie. „Wszystko musiałoby zostać odnowione. W przeciwnym razie rywalizacja w Słowenii będzie niebezpieczna.” W przeciwieństwie do mamuta w Norwegii, konstrukcja Letalnicy nie jest tak nowoczesna.

„Zimowe imprezy sportowe w Norwegii przyrównać można do festiwali”. Biorą w nich udział całe rodziny, wszyscy są razem i bawią się. To wszystko sprawia, że „atmosfera jest wyjątkowa”. Faworytami Hannawalda do zwycięstwa są specjaliści od lotów narciarskich, tacy jak Robert Kranjec, Tom Hilde, czy lider PŚ Gregor Schlierenzauer. „Jeśli chodzi o Niemców, życzyłbym sobie solidnych osiągów całego zespołu, być może trochę lepszych niż miejsca w drugiej dziesiątce.” Liczy również na odrobinę szczęścia. Wierzy, że któremuś z niemieckich „orłów”, np. Andreasowi Wankowi uda się zamieszać i wskoczyć na podium.

Długo wyczekiwane przez nas wszystkich loty w Vikersund zaczynają się już dzisiaj, o godzinie 16. Zachęcamy do śledzenia relacji na naszej stronie.

Źródło: de.eurosport.yahoo.com

Podziel się:

Dodaj komentarz