You are currently viewing POLACY BEZ ZMIAN NA PUCHAR ŚWIATA I PUCHAR KONTYNENTALNY

POLACY BEZ ZMIAN NA PUCHAR ŚWIATA I PUCHAR KONTYNENTALNY

kamilstoch sp - POLACY BEZ ZMIAN NA PUCHAR ŚWIATA I PUCHAR KONTYNENTALNY
Kamil Stoch, fot. Stefan Piwowar

Po udanym dla polskich skoków narciarskich weekendzie, skoczkowie mają kilka dni wolnego. Zaraz potem, zawodnicy w niezmienionych składach, ruszają na kolejne zawody – Puchar Świata w Harrachovie oraz Puchar Kontynentalny w Planicy.

Do Czech pojedzie pięciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Maciej Kot. Weekend z czeskim „mamutem” rozpocznie się w piątek oficjalnymi treningami o 15:30, po których zaplanowano kwalifikacje.

W Pucharze Kontynentalnym, który tym razem odbędzie się w Planicy, na skoczni HS 104, zaliczanej do „Planica Nordic Center”, weźmie udział Stefan Hula, Rafał Śliż, Jakub Kot, Jan Ziobro, Andrzej Zapotoczny oraz Łukasz Rutkowski. Początek zawodów na Słowenii w sobotę o 14:00.

W tym czasie juniorzy będą uczestniczyć w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbywa się na Podkarpaciu. Tuż po zakończeniu rywalizacji, srebrni medaliści MŚJ w Libercu, zaprezentują się na Pucharze Kontynentalnym w Iron Mountain. W Stanach, 9-10 luty, wystąpią: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Grzegorz Miętus, a także Stanisław Biela.

 

 

 

źródło: PZN.pl/informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz