APOLONIUSZ TAJNER: „SKOKI NA STADIONIE NARODOWYM w 2014 ROKU”

APOLONIUSZ TAJNER: „SKOKI NA STADIONIE NARODOWYM w 2014 ROKU”

tajner polo inn - APOLONIUSZ TAJNER: "SKOKI NA STADIONIE NARODOWYM w 2014 ROKU"

Jeszcze kilka dni temu inauguracja sezonu Pucharu Świata sezonu 2013/2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie wydawała się bardzo realna. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner ujawnił jednak, że jeśli budowa skoczni na stadionie dojdzie do skutku, to stanie się to za rok. Takie jest założenie, aby od 2014 roku co sezon walka o Kryształową Kulę rozpoczynała się w stolicy. Wszystko zależy jednak od tego, jak uda się przeprowadzić pierwsze zawody” – przyznał Tajner.

 

Powodem, dla którego w tym roku nie uda się zrealizować tej inicjatywy jest światowy kongres klimatyczny ONZ zaplanowany na listopad br. własnie na Stadionie Narodowym.

„Niestety nie będziemy mogli wpasować się w październikową ramówkę. Nie chcieliśmy ujawniać tego, że termin jest nierealny, bo istnieje zagrożenie, że ktoś inny podbierze nam pomysł i zgłosi swoją kandydaturę do organizacji zawodów na stadionie na przełomie października i listopada tego roku.” – powiedział Prezes PZN i dodał: „Zarezerwowaliśmy już wstępnie termin na Stadionie Narodowym na przełomie października i listopada przyszłego roku. Na dziś szansę na realizację całego przedsięwzięcia oceniam na 70 procent. Istnieje już gotowy szkic projektu skoczni HS-90. To optymalny rozmiar, podobne wymiary ma chociażby Średnia Krokiew w Zakopanem. Polski Związek Narciarski nie przekaże na to pieniędzy. Nie będę one pochodziły ze środków publicznych, lecz od sponsorów.”

„Takie jest założenie, aby od 2014 roku co sezon walka o Kryształową Kulę rozpoczynała się w stolicy. Jeśli dobrze będzie to wypadnie, publiczność dopisze i organizator zarobi, to wtedy co roku najlepsi skoczkowie świata będą przyjeżdżać do Warszawy” – optymistycznie zakończył Apoloniusz Tajner.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy / eurosport.onet.pl

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz