You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK: „MEDALE STAŁY SIĘ REALNIEJSZE”

ŁUKASZ KRUCZEK: „MEDALE STAŁY SIĘ REALNIEJSZE”

kruczek lukasz hala sp wm - ŁUKASZ KRUCZEK: "MEDALE STAŁY SIĘ REALNIEJSZE"

Polscy skoczkowie w ostatnich konkursach zarówno indywidualnych, jak i drużynowym w Zakopanem udowadniają, że są zawodnikami, z którymi należy się liczyć w Pucharze Świata. Można powiedzieć więcej – Łukasz Kruczek zbudował drużynę, która bez obaw może mówić, że do Val di Fiemme na Mistrzostwa Świata jedzie walczyć o medal. „Nie będę rozdzielał miejsc przed imprezą, ale po ostatnich wynikach medale stały się realniejsze. Są dużo bliżej ziemi niż marzeń” – stwierdził trener polskiej kadry.

 

„Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego tak się stało. Procentuje doświadczenie – trenerów i zawodników. Jest coraz lepsza komunikacja. Szybciej „łapią”, co ich zdaniem jest nie tak, co im nie pasuje, potrafią dokładniej wskazać element, który wymaga poprawy.” – mówi Kruczek i dodaje – „Grupa się rozwija, wchodzi na coraz wyższy poziom. Do szczytu jeszcze daleko, ale bardzo pilnujemy, żeby wdrapywać się na niego ostrożnie. Małymi, ale widocznymi kroczkami. Nie chcemy iść za szybko, żeby nie spaść i zaczynać wędrówkę od nowa”.

„Na początku sezonu mieliśmy problemy, które wynikały także z kłopotów ze sprzętem. Dziś tamte klocki są poukładane na swoim miejscu. Ale nasze marzenia sięgają wyżej. Na razie mamy to, o czym mówiliśmy od dawna, czyli czterech zawodników w trzydziestce. To podstawa mocnej drużyny. Adam Małysz powiedział kiedyś, i powtarzał za każdym razem, że najważniejsze są dwa równe skoki. Może to i banalne, ale w tej dyscyplinie kluczową sprawą jest powtarzalność. Jednym skokiem nie wygrywa się zawodów.” – podsumowuje polski szkoleniowiec.

Więcej na sport.pl

Źródło: sport.pl

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz