You are currently viewing AUSTRIA CUP: HOFER, MENDEL, TOLLINGER, HÖLZL I SCHIFFNER ZWYCIĘŻAJĄ W HINZENBACH

AUSTRIA CUP: HOFER, MENDEL, TOLLINGER, HÖLZL I SCHIFFNER ZWYCIĘŻAJĄ W HINZENBACH

hinzenbach - AUSTRIA CUP: HOFER, MENDEL, TOLLINGER, HÖLZL I SCHIFFNER ZWYCIĘŻAJĄ W HINZENBACH
Hinzenbach

 

W ostatni weekend, podczas gdy w norweskim Vikersund, zawodnicy latali na największej mamuciej skoczni świata, w Hinzenbach odbyły się zawody z cyklu Austria Cup. W rywalizacji wzięło udział 50 skoczków i skoczkiń.

W sobotniej rywalizacji młodzieży najlepszy okazał się Thomas Hofer, który oddał dwa dobre skoki na odległość 89 i 86,5 m, uzyskując tym samym łączną notę 238 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Simon Greiderer, ze stratą 6,5 pkt. do prowadzącego. Najniższy stopień podium zajął Daniel Keil. Następne trzy lokaty uzyskali kolejno: Patrick Kogler (212 pkt.), Patrick Leitner (207,5 pkt.) i Lukas Schuhmacher (207 pkt.).
Następnego dnia, będący na prowadzeniu po pierwszej serii Mario Mendel, popisał się w drugiej próbie i skacząc na odległość 90 m, wywalczył pierwsze miejsce. Za nim znalazł się sobotni triumfator – Thomas Hofer (242,5 pkt.), a trzecią lokatę zajął Simon Greiderer (236,5 pkt.). Następne miejsca zajęli: Maximilian Steiner (229,5 pkt.), Daniel Keil (225,5 pkt) i Florian Lanzersdorfer (221,5 pkt.).
W kategorii juniorów podwójne zwycięstwo zdobył Elias Tollinger. Zawodnik z klubu SV Innsbruck – Bergisel w obu konkursach skakał bardzo równo. W sobotniej rywalizacji lądował na 91 i 92 m, zdobywając 256,5 pkt. Za nim znalazł się Stefan Huber, wyprzedzając trzeciego Alexandera Hayböcka. Czwarte miejsce zajął Daniel Huber, na piątej pozycji znalał się Johannes Obermayr, a na szóstym miejscu wylądował Martin Fritz.
W niedzielę Tollinger znowu pokazał swoją wyższość na Huberem, wyprzedzając go aż o 14,5 pkt. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Johannes Obermayr, Alexander Hayböck, Kevin Göschl i Daniel Huber.
W zawodach juniorek dwa razy wygrała Chiara Hölzl. Pierwszego dnia oddawała skoki na odległość 78 i 82 m, uzyskując 203 pkt. Wyprzedziła tym samym drugą Sonję Schoitsch (163 pkt) i trzecią Katharinę Keil (157 pkt). Następnego dnia Hölzl, skacząc na 81 i 84 m (213 pkt), wygrała przed Kathariną Keil (170 pkt.) i Lisą Wiegele (157, 5 pkt).
W rywalizacji mężczyzn dwukrotnie najlepszy był Markus Schiffner. W sobotę wyprzedził, drugiego Mario Innauera, tylko o 0,5 pkt. Za nimi znalazł się Michael Brander (242 pkt). Na czwartym miejscu uplasował się Christoph Stauder (234,5 pkt), a na piątym Markus Eggenhofer (233 pkt).
Następnego dnia Schiffner lądował na 91 i 88 m. Znowu wyprzedził Mario Innauera, lecz tym razem ze znaczącą przewagą 8,5 pkt. Trzecie i czwarte miejsce zajęli odpowiednio: Markus Eggenhofer i Christoph Stauder.

 

 

źródło: Skispringen-News.de

Podziel się:

Dodaj komentarz