You are currently viewing PŚ HARRACHOV: PROGRAM ZAWODÓW, LISTA STARTOWA

PŚ HARRACHOV: PROGRAM ZAWODÓW, LISTA STARTOWA

certak.kompleks skoczni harrachov the.foe - PŚ HARRACHOV: PROGRAM ZAWODÓW, LISTA STARTOWA

Po niezywkle emocjonujących lotach w norweskim Vikersund przyszedł czas na konkurs w czeskim Harrachovie. Na Certaku (K185/HS 205) już dziś zostaną rozegrane treningi oraz kwalifikacje. Choć wiele czołowych ekpi przyjedzie w osłabionych składach to na pewno możemy być pewni, że wrażeń nie zabraknie. Zapraszamy również do naszego konkursu w którym do wygrania są autografy Gregora Schlierenzauera i Krzysztofa Miętusa. Wystarczy trafnie zatypować podium czeskich zawodów. Szczegóły –> TUTAJ.

Na czeskim obiekcie nie zobaczymy czołowych skoczków Norwegii: Toma Hilde, Andersa Bardala i Andersa Jacobsena. W domu zostali również Austriacy: Andreas Kofler i Thomas Morgenstern. Również Niemcy postawili na treningi w ojczyźnie oraz odpoczynek, do Harrachova nie przyjechali: Richard Freitag, Severin Freund, Andreas Wellinger i Martin Schmitt

Nasz reprezentacja nie odpuszcza sobie tych ważnych zawodów. Do Czech pojechało pięciu reprezentantów: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Maciej Kot. Pod nieobecność kilku zawodników z czołowej „10” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, kilku zawodników może odrobić starty do wyżej notowanych kolegów, m.in. Kamil Stoch, który aktualnie zajmuje 5.miejsce (traci 102pkt do czwartego Jacobsena, 116pkt do trzeciego Freunda). 

Lista startowa (51 zawodników).

Program zawodów:

01.02.2013r., piątek:

  • 15:30 – oficjalny trening
  • 18:00 – kwalifikacje

02.02.2013r., sobota:

  • 14:30 – seria próbna
  • 16:00 – I seria konkursowa

03.02.2013r., niedziela:

  • 12:30 – kwalifikacje
  • 14:00 – I seria konkursowa

Źródło: FIS

 

Podziel się:

Dodaj komentarz