You are currently viewing SVEN HANNAWALD: „SCHLIERENZAZUER z WYKRZYKNIKIEM ZAPISZE SIĘ NA KARTACH HISTORII”

SVEN HANNAWALD: „SCHLIERENZAZUER z WYKRZYKNIKIEM ZAPISZE SIĘ NA KARTACH HISTORII”

schlieri kd - SVEN HANNAWALD: "SCHLIERENZAZUER z WYKRZYKNIKIEM ZAPISZE SIĘ NA KARTACH HISTORII"

W kolejnym wpisie na swoim blogu Sven Hannawald zawarł krótkie podsumowanie zawodów w Vikersund oraz komentarz na temat historycznego wyczynu Gregora Schlierenzauera. Wspomina także o braku formy u Martina Schmitta, co jak przynaje jest dla niego dużym zaskoczeniem. Nie zabrakło także jego typów do zwycięstwa w Harrachovie. Wszystkim zainteresowanym przybliżymy jego spostrzeżenia.

 

Faworyci Hannawalda do zwycięstwa w Vikersund nie zawiedli. Dobre przeczucie, ale i doświadczenie niemieckiego mistrza pozwoliły mu wytypować prawidłowo. Zwyciężył Gregor Schlierenzauer i Robert Kranjec. Hannawald nie krył także zadowolenia, że drugiego dnia na podium zasłużenie stanął jego rodak – Michael Neumayer.

Dużą niespodzianką była dla niego jednak niedyspozycja Martina Schmitta, który wbrew oczekiwaniom w obu konkursach nie dostał się do drugiej serii. Z perspektywy jego powodzenia w Turnieju Czterech Skoczni Hannawald nie znajduje na to wytłumaczenia. Jego zdaniem Martin Schmitt pomimo to wciąż ma szansę wyjechać na Mistrzostwa Świata z najlepszymi. „Dla Martina nie jest to jednak definitywny koniec w kwestii udziału w Mistrzostwach Świata. Trener kadry będzie czekał na wyniki z Team-Touru, a później wyciągnie własne wnioski.” – tłumaczy. Ma on więc jeszcze okazję, by na ten awans zasłużyć.

„Tymczasem czapki z głów przed Gregorem Schlierenzauerem.” – pisze na blogu Hannawald. Świętował on bowiem w Vikersund swoje 46 zwycięstwo, mając zaledwie 23 lata. Schlieri wyrównał tym samym rekord Matti Nykänena. W tak młodym wieku osiągnął coś, o czym większość nawet nie marzy. Zdaniem byłego niemieckiego skoczka sukces leży u podstaw, czyli warunków austriackiego zawodnika, jego perfekcyjnie dopasowanych kombinezonów, a przede wszystkim jego motywacji i niekończącej się radości, i potrzeby zwyciężania. „Dla mnie nie ma wątpliwości, że Schlierenzauer dołoży to tego jeszcze parę zwycięstw i ustanowi rekord na wieczność. Zapisze się on z wykrzyknikiem w podręcznikach historii.” – dodaje.

Typy Hannawalda na Harrachov nie zmieniły się. W dalszym ciągu uznaje on Kranjca i Schlierenzauera za najpewniejszych kandydatów do zwycięstwa. Jako trzeciego dokłada Simona Ammanna, który oddawał dalekie skoki na Vikersundbakken. Z powodu, iż czołowi niemieccy skoczkowie – Freund, Freitag i Wellinger – zrezygnowali z rywalizacji w Harrachovie, kolejną szanse do wykazania się będą mieli pozostali reprezentanci. Emocji, jak to zawsze w skokach narciarskich, nie zabraknie.

Źródło: eurosport.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz