PŚ Pań Sapporo: SEIFRIEDSBERGER TRIUMFUJE DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW

PŚ Pań Sapporo: SEIFRIEDSBERGER TRIUMFUJE DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW

seifriedsberger jacqueline manuguf - PŚ Pań Sapporo: SEIFRIEDSBERGER TRIUMFUJE DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW
Jacqueline Seifriedsberger, fot. Manuguf

Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger odniosła w Sapporo swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Na drugim miejscu zawody ukończyła Norweżka Anette Sagen, a trzecie miejsce wywalczyła Amerykanka Sarah Hendrickson. Liderka PŚ Sara Takanaschi ponownie poza podium.

Skokami na odległość 93 oraz 94 m oraz łączną notą 245.7 Seifredsberger zapewniła sobie zwycięstwo nad rywalkami w drugich zawodach na skoczni Miyanomori(K90). Druga Sagen oddała skoki o długości 93 i 99 m, jednak problemy z ustaniem drugiego skoku oraz mniejsza bonifikata za wiatr sprawiły, że łącznie przegrała z Austriaczką o 4,7 pkt. Sarah Hendrickson po skokach 93,5 oraz 87,5 w łącznej nocie straciła do Norweżki zaledwie 0,8 pkt. Czwarte miejsce przypadło Słowence Speli Rogelj(93/97,5), piąte podzieliły zaś Japonka Sara Takanaschi oraz zwyciężczyni sobotniego konkursu Francuska Coline Mattel (225.4)
Czołową dziesiątkę dopełniły:
7.(SLO) Ursa Bogataj (95,5 – 92,5 / 220.9)
8.(USA) Lindsey Van (91 – 87 / 220.4)
9.(GER) Carina Vogt (91,5 – 85,5 / 219.5)
10.(SLO) Katja Pozun (96 – 84 / 219.4)

Warunki na skoczni w Sapporo ponownie przysporzyły organizatorom sporo problemów. Podczas sobotnich loteryjnych zawodów przerwano trening, a zawody zakończono ostatecznie po pierwszej serii. Dzisiejszy zawody komplikował silny wiatr oraz opady śniegu. Seria próbna rozpoczęła się z ponad 20 minutowym opóźnieniem. Pomimo to udało się przeprowadzić obie serie konkursu, jednakże w drugiej często przerywano rywalizację, w trosce o bezpieczeństwo zawodniczek.
Co więcej, w nocy z soboty na niedzielę w Sapporo wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 6,9 stopnia w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w odległości ok.130 km od miejsca, które zamieszkiwały skoczkinie. Nie stworzyło ono jednak groźnego niebezpieczeństwa.

Kolejne zmagania zawodniczek w ramach Pucharu Świata już w następny weekend w Zao w Japonii.

 

 

 

źródło: informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz