W czasie trwającej w dniach od 1.02 do 6.03 2013 XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych odbyły się w Szczyrku-Skalitem konkursy drużynowe w skokach narciarskich w dwóch kategoriach – Junior A i Junior B. Zwyciężały drużyny Wisły Ustronianki i LKS Klimczok Bystra.
Wczoraj na skoczni HS-106 (K-95) w Szczyrku w kategorii Junior A najlepszym zespołem okazała się być Wisła Ustronianka w składzie Szymon Szostok (95 ,5 i 97 m), Tomasz Byrt (91 i 94,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (102 i 101,5 m), gromadząc na swoim koncie 673,0 pkt i pokonując TS Wisłę Zakopane oraz LKS Klimczok Bystra.
W kategorii Junior B zwyciężyła drużyna LKS Klimczok Bystra, dzięki skokom Damiana Żyły (93,5 i 88m), Jakuba Wolnego (98,5 i 94,5m) i Przemysława Kantyki (98 i 88,5m). Na drugim miejscu uplasował się zespół Sokoła Szczyrk, a na trzecim AZS Zakopane I.
Wyniki junior A (rocznik 1993-94):
1. |
KS Wisła Ustronianka |
673,0 pkt. |
||
Szostok Szymon |
95,5 m |
97,0 m |
206,5 pkt. |
|
Byrt Tomasz |
91,0 m |
94,5 m |
214,5 pkt. |
|
Zniszczoł Aleksander |
102,0 m |
101,5 m |
252,0 pkt. |
|
2. |
TS Wisła Zakopane |
648,5 pkt. |
||
Polinkiewicz Rafał |
92,5 m |
87,0 m |
194,5 pkt. |
|
Gąsienica Andrzej |
91,5 m |
92,0 m |
209,0 pkt. |
|
Murańka Klemens |
98,0 m |
100,0 m |
245,0 pkt. |
|
3. |
LKS Klimczok Bystra |
644,5 pkt. |
||
Fąferko Wojciech |
93,5 m |
91,5 m |
212,5 pkt. |
|
Świerczek Piotr |
87,5 m |
85,5 m |
183,0 pkt. |
|
Kłusek Bartłomiej |
99,5 m |
101,5 m |
249,0 pkt. |
|
4. |
AZS Zakopane |
581,0 pkt. |
||
5. |
Śląsk |
543,0 pkt. |
||
6. |
Małopolska |
540,5 pkt. |
Wyniki junior B (rocznik 1995-96):
1. |
LKS Klimczok Bystra |
|
|
653,5 pkt. |
Żyła Damian |
93,5 m |
88,0 m |
203,5 pkt. |
|
Wolny Jakub |
98,5 m |
94,5 m |
231,5 pkt |
|
Kantyka Przemysław |
98,0 m |
88,5 m |
218,5 pkt. |
|
2. |
SS-R LKS Sokół Szczyrk |
|
|
555,0 pkt. |
Osiński Dawid |
77,5 m |
79,5 m |
149,5 pkt. |
|
Kupczak Kacper |
89,0 m |
87,0 m |
191,0 pkt. |
|
Hebel Sebastian |
98,0 m |
88,0 m |
214,5 pkt. |
|
3. |
AZS Zakopane |
549,5 pkt. |
||
Leja Krzysztof |
92,5 m |
89,5 m |
205,5 pkt. |
|
Gąsienica-Laskowy Bartosz |
93,5 m |
89,0 m |
207,0 pkt. |
|
Łowisz Jan |
73,0 m |
78,5 m |
137,0 pkt. |
|
4. |
ZTS Zakucie Zagórz |
|
|
537,5 pkt. |
5. |
Śląsk |
|
|
523,5 pkt. |
6. |
TS Wisła Zakopane I |
|
|
435,0 pkt. |
7. |
AZS Zakopane II |
|
|
284,5 pkt. |
8. |
KS Wisła Ustronianka |
|
|
270,0 pkt. |
9. |
TS Wisła Zakopane II |
|
|
114,0 pkt. |
Źródło: informacja własna / podkarpackie2013.pl