You are currently viewing ANDREAS KOFLER: „W WILLINGEN BĘDĘ WALCZYŁ o KAŻDY METR!”

ANDREAS KOFLER: „W WILLINGEN BĘDĘ WALCZYŁ o KAŻDY METR!”

Reprezentant Austrii – Andreas Kofler – po bardzo udanym sezonie 2011/2012 przeżywa kryzys formy. Z tego powodu zadecydował, że najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie przerwa i indywidualne treningi w Seefeld. Na swoim blogu pisze o wyraźnej poprawie kondycji oraz zapowiada walkę o wysokie lokaty w niemieckim Willingen.

 

Kofler zaczął rywalizację w sezonie 2012/13 pechowo. W Lillehammer podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon podczas mieszanego konkursu drużynowego. W konkursach indywidualnych zajmował miejsce 15. na skoczni normalnej oraz 23. Na dużej. Zawody w Kusammo zakończył na pozycji 8. Dopiero w Soczi Kofler SP - ANDREAS KOFLER: "W WILLINGEN BĘDĘ WALCZYŁ o KAŻDY METR!"udowodnił, że nie zamierza odpuścić walki o najwyższe pozycje. Pierwszego dnia stanął na ostatnim miejscu podium, a drugiego wygrał ze zdecydowaną przewagą nad drugim Severinem Freundem. Dobrą passę kontynuował także w szwajcarskim Engelbergu, zajmując kolejno drugie i pierwsze miejsce. Tegoroczny Turniej Czterech Skoczni nie przyniósł mu jednak oczekiwanych rezultatów. Ukończył go na odległym 15. miejscu. Od tamtej pory forma Koflera wyraźnie zgasła. Szczęścia nie przyniosły mu także polskie konkursy, gdzie w Zakopanem nie zakwalifikował się nawet do finałowej serii konkursu. Po przeciętnych konkursach w Sapporo postanowił odpuścić rywalizację na mamutach – w Vikersund i w Harrachovie.

„Pomimo miłych wspomnień z Mistrzostw Świata w lotach z poprzedniego roku, była to właściwa decyzja, by odpuścić sobie ten weekend.” – tłumaczy Austriak. W nadchodzącym tygodniu Kofler chce udać się do Predazzo, gdzie w lutym odbędą się Mistrzostwa Świata i oddać tam parę próbnych skoków. „Przygotowania do Mistrzostw idą pełną parą” – zapewnia. Wcześniej odbył także treningi na skoczni w Seefeld (K-90), na której skakał powyżej 100 m. „Na starcie w Pucharze Świata pojawię się już w Willingen i będę walczył o każdy metr!” – obiecuje popularny Kofi.

Przerwa z pewnością pomoże mu nabrać mu w nabraniu pewności siebie i szlifowaniu formy przed Mistrzostwami Świata. Życzymy mu, by z powodzeniem walczył o najwyższej lokaty w Pucharze Świata i podczas Mistrzostw we włoskim Val di Fiemme.

Źródło: informacja własna / andreaskofler.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz