You are currently viewing BIEGUN I WOLNY WYGRYWAJĄ W SZCZYRKU W OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

BIEGUN I WOLNY WYGRYWAJĄ W SZCZYRKU W OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

biegun krzysiek as wm - BIEGUN I WOLNY WYGRYWAJĄ W SZCZYRKU W OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

W poniedziałek w Szczyrku rozegrane zostały drugie zawody indywidualne w skokach narciarskich, w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpackie 2013″.

Wśród Juniorów A (rocznik 1993/94) na starcie pojawiło się 24. zawodników z czego to właśnie Krzysztof Biegun okazał się być najlepszym. W swoich próbach lądował na 102 oraz 107 metrze, zdobywając łącznie 268,5 pkt. i wyprzedzając o 8,5 pkt. drugiego Klemensa Murańkę (105 i 99,5m). Na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Kłusek uzyskując kolejno 101 oraz 104 metry.
Tuż za najlepszą trójką uplasował się Aleksander Zniszczoł (102 i 100 m) tracąc do miejsca trzeciego 5 pkt.

W kategorii Junior B (rocznik 1995/96) gdzie w konkursie wzięło udział 26. zawodników, swój triumf święcił ponownie Jakub Wolny. W pierwszej próbie poszybował na odległość 96 metrów, a w serii finałowej uzyskał 98,5 metra. Drugie miejsce wywalczył Przemysław Kantyka uzyskując 92,5 oraz 100 metry. Najniższy stopień podium zajął Adam Ruda, który lądował na 97 i 93,5 metrze.
Czwarty był Kacper Kupczak z wynikiem 92,5 oraz 95,5 metry.