You are currently viewing JAN MATURA: „NIE CHCIAŁEM REZYGNOWAĆ DOPÓKI NIE WSKOCZĘ NA PODIUM”
Jan Matura, fot. Bartosz Leja

JAN MATURA: „NIE CHCIAŁEM REZYGNOWAĆ DOPÓKI NIE WSKOCZĘ NA PODIUM”

matura jan bl - JAN MATURA: "NIE CHCIAŁEM REZYGNOWAĆ DOPÓKI NIE WSKOCZĘ NA PODIUM"

Jan Matura w ciągu ostatnich kilku tygodni zaskakuje narciarski świat. Sympatyczny czeski skoczek wygrał dwa konkursy Pucharu Świata w Sapporo, następnie dwa razy był 11. w Vikersund, a w czasie minionego weekendu u siebie, w Harrachovie ponownie dwukrotnie stanął na podium (3. i 2. miejsce). 33-letni Matura jest świetnym przykładem na to, że forma nie pyta o wiek. Moja kariera trwa dość długo. Nie chciałem rezygnować zanim nie uda mi się przynajmniej raz wskoczyć na podium.” – przyznał w wywiadzie dla Berkutschi.com.

 

Doświadczony zawodnik opowiedział o swoich wrażeniach dotyczących konkursów PŚ w Sapporo: „Pierwszy konkurs nie był zbytnio nerwowy, ponieważ wiedziałem, że skaczę dość dobrze i nie czułem presji. Jeśli bym nie

matura sp harrachov - JAN MATURA: "NIE CHCIAŁEM REZYGNOWAĆ DOPÓKI NIE WSKOCZĘ NA PODIUM"

wygrał, nicy by się takiego nie stało, nikt tego nawet po mnie nie oczekiwał. A dla mnie miejsce w pierwszej dziesiątce byłoby już bardzo dobrym wynikiem. Ale fakt, że mogłem wygrać jest wspaniały i jestem szczęśliwy, że w końcu mi się to udało. Drugi dzień był dla mnie bardzo przyjemny. Nie wywierałem na sobie żadnej presji, że muszę wygrać, ponieważ już to zrobiłem w pierwszym dniu, dlatego jestem z tego powodu jeszcze bardziej szczęśliwy.”

Reprezentant Czech wspomniał także o swoim nastawieniu do treningu i o współpracy z trenerami: „Jestem dość doświadczonym zawodnikiem, i mniej więcej wiem jak powinien wyglądać trening i zawsze rozmawiam o treningu z moim trenerem, ale nigdy nie liczyłem na dodatkową pomoc. Jest to też kwestia podejścia. Z Vasją Bajcem rozumiałem się bardzo dobrze a nigdy nie mogłem nawiązać takiego porozumienia z Richardem Schallertem, pomimo tego, że jest matura janek sp sp - JAN MATURA: "NIE CHCIAŁEM REZYGNOWAĆ DOPÓKI NIE WSKOCZĘ NA PODIUM"to bardzo dobry człowiek. Z Davidem Jiroutkiem konsultuję swoje treningi i wydaje mi się, że dobrze to działa.”

Sympatyczny skoczek powiedział także o swoich przyjaźniach w skokach narciarskich: „Oczywiście jest wielu skoczków, z którymi się przyjaźnię, jak na przykład z Robertem Kranjcem. W lecie sporo czasu spędziłem na skoczni z Andersem Jacobsenem i Wolfgangiem Loitzlem, często sporo dyskutowaliśmy na górze. I Simon Ammann też jest bardzo przyjacielski.”

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Źródło: berkutschi.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz