You are currently viewing SKŁADY NIEMCÓW, FINÓW, POLAKÓW i SŁOWEŃCÓW na PŚ w WILLINGEN

SKŁADY NIEMCÓW, FINÓW, POLAKÓW i SŁOWEŃCÓW na PŚ w WILLINGEN

Kolejne drużyny potwierdziły swoje składy na zawody odbywające się w niemieckim Willingen. Gospodarze wystawiają mocnych zawodników, do Finów powraca Anssi Koivuranta, a Polska drużyna zabierze dotychczasową „piątkę”, do której dołączy Stefan Hula.

 

Trener niemieckiej kadry narodowej – Werner Schuster zapowiedział, że chce aby jego drużyna znalazła się wśród najlepszych podczas nadchodzącego FIS Team Touru. W pierwszym konkursie na pewno wystartują – Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Michael Neumayer, Martin Schmitt, Andreas Wank i Andreas Wellinger. Dla Karla Geigera i Martina Schmitta będzie to ostatnia szansa aby pokazać swoje siły i załapać się do drużyny na Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. Podczas lotów w Oberstdorfie w drużynie wystąpi najprawdopodobniej doświadczony Maximilian Mechler.

Asikainen Lauri BL - SKŁADY NIEMCÓW, FINÓW, POLAKÓW i SŁOWEŃCÓW na PŚ w WILLINGEN

Także Pekka Niemelae ogłosił skład kadry na zawody w Niemczech. Z reprezentantów Finlandii wystąpią: Lauri Asikainen, Sami Heiskanen, Olli Muotka oraz powracający po operacji kolana, Anssi Koivuranta. W Klingenthal będą skakać: Asikainen, Koivuranta i Muotka. Podczas lotów w Oberstdorfie natomiast możemy się spodziewać Asikainena, Heiskanena oraz Muotki, czwarty zawodnik zostanie wybrany później.

Jeśli chodzi o skład Polaków - tutaj niespodzianek raczej nie ma. W Niemczech wystąpią ci sami skoczkowie, którzy startowali w ostatnich kilku konkursach PŚ, czyli Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. Dołączy do nich szósty - Stefan Hula, który po dobrych występach w Pucharze Kontynentalnym (2. i 1. miejsce w Planicy). będzie rezerwowym.

Trener Słoweńców Goran Janus także zdecydował się zabrać do Willingen najmocniejszą ekipę. Będą to: Robert Kranjec, Jaka Hvala, Peter Prevc, Jurij Tepes, Matjaz Pungertar i Miran Zupancic.

Źródło: berkutschi.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz