You are currently viewing ROMAN KOUDELKA: „WYSTARCZY JEDEN SKOK I WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZMIENIĆ”

ROMAN KOUDELKA: „WYSTARCZY JEDEN SKOK I WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZMIENIĆ”

koudelka roman ak wm - ROMAN KOUDELKA: "WYSTARCZY JEDEN SKOK I WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZMIENIĆ"
Roman Koudelka, fot. SkokiPolska

Roman Koudelka jest daleki od swojej świetnej formy, do której przyzwyczaił nas w ubiegłym roku. W poprzednim sezonie Koudelka zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, dziś na koncie ma zaledwie 38 punktów, które udało mu się wywalczyć wchodząc do „30” zaledwie cztery razy.

W Harrachovie, Czech zajął 18. miejsce, to jego najlepszy wynik tej zimy. Jak powiedział, to zasługa kibiców, którzy pomimo trudnych warunków stworzyli niesamowitą atmosferę. – Co do moich skoków, mam jednak mieszane uczucia. – mówi skoczek i dodaje. – To jednak nie koniec sezonu. Czekają nas Mistrzostwa Świata, trzeba się na tym skupić i być pozytywnie nastawionym. Myślę, że wystarczy jeden dobry skok i wszystko może się zmienić!

W grudniu czeski skoczek trenował pod okiem Richarda Schallerta. Treningi sprawiły, że Koudelka poznał swoje słabe punkty oraz elementy, nad którymi musi popracować. Niestety, punktem zwrotnym po grudniowych szkoleniach, okazała się choroba skoczka, która wypadła akurat w czasie Turnieju Czterech Skoczni. – Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze popracować razem przed Mistrzostwami Świata. – wyraża swoje nadzieje Koudelka. Zapewnia też, że jest pełen motywacji i nie podda się bez walki.

Źródło: Skoky.net

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz