SOCZI PRAWIE GOTOWE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH

SOCZI PRAWIE GOTOWE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH

soczi%20esto sadok%20hill - SOCZI PRAWIE GOTOWE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH

Rok przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskim Soczi Międzynarodowa Federacja Narciarska w biegach i kombinacji norweskiej postanowiła przetestować dwa kluczowe obiekty, aby upewnić się czy na pewno są one gotowe na przyjęcie sportowców. Zawodnicy zgodnie przyznają, że są pod ogromnym wrażeniem nowo wybudowanych obiektów sportowych.

{jcomments on}

Zawody rozpoczną się 7 lutego 2014 roku i będą trwać nieprzerwanie do 23 lutego. W tym czasie sportowcy rywalizować będą w 15 różnych konkurencjach w tym także w skokach narciarskich. Po raz pierwszy w historii igrzysk wśród dyscyplin pojawią się skoki narciarskie kobiet. Obecnie dyscyplina ta nie cieszą się aż dużą popularnością jak skoki mężczyzn, dlatego też będzie to świetna okazja do zaprezentowania tego sportu szerszej publiczności.

Nowością będzie także Park Olimpijski mogący pomieścić nawet 75 000 osób w jednym miejscu. 5500 sportowców z 80 krajów świata rywalizować będzie na 11 olimpijskich obiektach najwyższej klasy, wśród których znajdzie się także kompleks do skoków narciarskich „Russkije Gorki”.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi będą najbardziej innowacyjnym i ekologicznym przedsięwzięciem Ruchu Olimpijskiego, dlatego też mamy nadzieję że tak zaawansowane i kosztowne przygotowania nie pójdą na marne, a polscy skoczkowie powrócą do kraju z wieloma sukcesami.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz