You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK o KONKURSIE w WILLINGEN ORAZ o SKŁADZIE NA MŚ

ŁUKASZ KRUCZEK o KONKURSIE w WILLINGEN ORAZ o SKŁADZIE NA MŚ

kruczek lukas bl - ŁUKASZ KRUCZEK o KONKURSIE w WILLINGEN ORAZ o SKŁADZIE NA MŚ

Polska drużyna zajmując piąte miejsce w konkursie drużynowym w Willingen nie zawiodła, ale też specjalnie nie zachwyciła.Dobrze skakała trójka zawodników. Niestety skoki Piotrka odbiegały od tego co potrafi.” – przyznał trener Łukasz Kruczek. Trener Polaków ocenił także skoki zawodników.

  

O Dawidzie Kubackim: „Skacze dobrze, jeszcze brakuje 100% powtarzalności, ale to już jest powoli ten 'dobry’ Dawid.”

O Kamilu Stochu: „Cały czas są drobne poprawki i korekty. Dzisiejsze skoki były bardzo dobre.”

Jak podkreślił Łukasz Kruczek, pod względem logistycznym sztab szkoleniowy wybiega znacznie w przyszłość, jednak pod względem sportowym podejście jest nieco inne.

„Myślami i logistyką to już przy Planicy jesteśmy, jeśli chodzi jednak o konkursy to do każdego podchodzimy na bieżąco.” – zaznaczył.

Wiemy też, że do Val di Fiemme na Mistrzostwa Świata pojadą na pewno Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot. Dwa miejsca są jeszcze do obsadzenia, jednak Kruczek przyznaje: „Pełny skład bedzie lada dzień. Niespodzianek nie będzie, pojadą najlepsi aktualnie zawodnicy.” W związku z tym można zakładać, że do Włoch pojedzie „żelazna piątka”, która występowała w tym sezonie najczęściej. Poza Stochem, Żyłą i Kotem prawdopodobnie będą to Miętus i Kubacki.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz