You are currently viewing FINLANDIA VEIKKAUS CUP I POWRÓT AHONENA (WIDEO)

FINLANDIA VEIKKAUS CUP I POWRÓT AHONENA (WIDEO)

Fińskie skoki ciągle dążą do odrodzenia. W sobotę, odbył się kolejny konkurs z cyklu FINLANDIA VEIKKAUS CUP. Tym razem, zawodnicy rywalizowali w Lahti, a kibiców zgromadzonych na widowni udało się zaskoczyć Janne Ahonenowi, który wystąpił w roli przedskoczka.

W kategorii 'do lat 20′, najlepszy okazał się Lasse Moilanen oddając skok na 87,5 oraz 90 m (223,0 pkt) wyprzedził drugiego Aapo Lehtinen pięcioma punktami. Na najniższym stopniu podium uplasował się Anselmi Ilola (88 i 86 m, 216 pkt).

Wśród seniorów najlepszy okazał się Ville Larinto, który oddał najdłuższy skok w sobotnim konkursie. Zwycięstwo zapewnił sobie skokami na 96,5 oraz 91 metrów. Jarkko Määttä, z siedmiopunktową stratą do prowadzącego Larinto, zajął 2. miejsce skacząc na 90 i 87 metr. Na „pudle” znalazł się także Antti Aalto.

Dwie pozostałe kategorie to „przed-” i „po 50 roku życia”. W pierwszej wystartowało siedmiu zawodników, z których najlepszy okazał się Pasi Huttunen. Zawodników „po 50 roku życia” wystartowało tylko dwóch – Veijo Stranden oraz Aatto Lamminpää. Stranden uzyskał dwa razy więcej punktów, deklasując swojego rywala.

PEŁNE WYNIKI KONKURSÓW

Największą sensacją zawodów okazał się jednak zapowiadany powrót Ahonena. Skoczek, który w 2011 roku „zawiesił narty na kołek”, niedawno ogłosił wznowienie kariery. W Lahti wystąpił jako przedskoczek.

 

Dodaj komentarz