You are currently viewing KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „CZUJĘ SIĘ w PEŁNI SIŁ”

KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „CZUJĘ SIĘ w PEŁNI SIŁ”

Biegun Krzysiek BL - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "CZUJĘ SIĘ w PEŁNI SIŁ"

Krzysztof Biegun był najjaśniejszym punktem polskiej reprezentacji która wystąpiła wczoraj w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. 18-letni reprezentant klubu SSR LZS Sokół Szczyrk w dwóch wczorajszych konkursach zajął miejsca 20. i 7. Skoki były dobre ale mogły być jeszcze lepsze.” – mówi i dodaje – Sezon w moim wykonaniu jest jak do tej pory w porządku, ale mam nadzieję na lepsze starty. Chciałbym dobrze skakać i regularnie być w czołowej „10” Pucharu Kontynentalnego” – podkreśla.

 

Młody skoczek jesienią przeszedł zabieg wycięcia wyrostka, w związku z czym musiał na pewien czas przerwać treningi. Obecnie jednak widać, że jego forma rośnie. „Doszedłem już do siebie i czuję się w pełni sił” – potwierdza. 

Podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które odbyły się pod koniec stycznia w  czeskim Libercu, Biegun wystartował w konkursie drużynowym, w którym wraz z Kłuskiem, Murańką i Zniszczołem zdobył srebrny medal. „Na Mistrzostwach Świata Juniorów udało się zrealizować połowę planu. Chciałem też wystartować w konkursie indywidualnym, ale się nie udało. Na szczęście dostałem szansę w drużynówce i jest medal z czego się bardzo cieszę.” – mówi.

Jak dotąd Biegun w czołowej „10” PK znajdował się trzykrotnie – podczas konkursów letnich w 2012 roku w Kuopio (8. miejsce), Czajkowskim (10.) i Klingenthal (10.). Na igielicie w zeszłym roku po raz pierwszy zdobył też punkty Letniego Grand Prix - w Wiśle był 20. Rok 2012 był niewątpliwie dla wychowanka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku przełomowy. Należy mieć nadzieję, że nadal będzie się sportowo rozwijać i już niedługo będziemy mogli oglądać jego występy nawet w Pucharze Świata.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz