You are currently viewing 6. FINAŁ „GOLDI TALENTE-CUP”

6. FINAŁ „GOLDI TALENTE-CUP”

goldberger scheriau726 - 6. FINAŁ "GOLDI TALENTE-CUP"

Andreas Goldberger, słynny austriacki skoczek narciarski, mimo zakończenia kariery nie pożegnał się ze skokami narciarskimi. W życie wprowadził projekt „Goldi Talente-Cup”, który ma na celu zachęcenie dzieci w wieku między 6 a 10 rokiem życia (roczniki 2002-2006) do aktywności jako skoczkowie narciarscy. W zeszły weekend odbył się finał „Goldi Talente-Cup”.

Podczas trwającej zimy projekt popularnego Goldiego odbył się po raz szósty. W Wörgl, na 15-metrowym obiekcie, do rywalizacji stanęło około 100 młodziutkich zwolenników skoków narciarskich. Młodzi zawodnicy i zawodniczki pochodzili z pięciu krajów związkowych Austrii: Karyntii, Górnej Austrii, Styrii, Tyrolu oraz Salzburga.

Bacznymi obserwatorami wydarzenia prócz jego pomysłodawcy była jedna z najbardziej znanych skoczkiń – Daniela Iraschko oraz Paul Ganzenhuber – były trener austriackiej kadry narodowej i dyrektor słynnej szkoły sportów zimowych w Stams. Obecność tak doświadczonych sportowo osób była bardzo ważna dla skaczących dzieci- wszelkie wskazówki stanowiły cenne źródło wiedzy o skokach. 

Nie ma wątpliwości, że dzieci, które wzięły udział w wydarzeniu miały okazję zaprezentowania swojego talentu. Kto wie czy w przyszłości właśnie te dzieci będą stanowiły trzon reprezentacji Austrii. 

„Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły. Dały z siebie wszystko, skakali z ambicją, czerpiąc z tego przyjemność. Staramy się ułatwić rozpoczęcie profesjonalnego szkolenia. Jestem przekonany, że zobaczyliśmy tutaj kilka przyszłych gwiazd skoków narciarskich”- powiedział Andreas Goldberger.

Obowiązkowo podczas konkursów każde z dzieci biorących udział musiało mieć własny sprzęt narciarski oraz kask, bezpieczeństwo podstawą! Szósta edycja rozpoczęła się 13 stycznia 2013 roku. 

Wszelkie informacje są dostępne na stronie cyklu TUTAJ

Źródło: berkutschi.com/goldi-cup.at

Dodaj komentarz