DAVID WINKLER dla SkokiPolska: JAK MÓWIĄ, NADZIEJA UMIERA OSTATNIA!

DAVID WINKLER dla SkokiPolska: JAK MÓWIĄ, NADZIEJA UMIERA OSTATNIA!

Winkler David AS - DAVID WINKLER dla SkokiPolska: JAK MÓWIĄ, NADZIEJA UMIERA OSTATNIA!
David Winkler, fot. Agnieszka Sierotnik

Ubiegły weekend w Zakopanem upłynął pod znakiem FIS Cup’u. Głównym bohaterem zakopiańskich konkursów okazał się David Winkler. Młody niemiecki skoczek jest pełen pozytywnej energii i ambicji, dotyczących swojej kariery. Przy tym wszystkim jednak zdaje się nie zatracać pasji do skoków i samej „radości skakania”.

SkokiPolska: Jak wrażenia po konkursach w Zakopanem?

David Winkler: Byłem w Zakopanem tylko raz, ale kiedy usłyszałem, że mam tutaj przyjechać, przypomniała mi się piękna skocznia. Byłem naprawdę szczęśliwy i natychmiast gotowy do wyjazdu! Pogoda była świetna, lekki śnieg i słaby wiatr sprawiły, że konkurs był bardzo sprawiedliwy. Muszę jeszcze powiedzieć, że organizatorom należą się wielkie brawa! Skocznia była perfekcyjnie przygotowana do zawodów!

SkokiPolska: Kiedy widzieliśmy się na wrześniowym FIS Cupie w Wiśle, byłeś pełen nadziei, jeżeli chodzi o sezon zimowy. Jesteś zadowolony?

David Winkler: Nie. Zaczęło się źle, bo nie potrafiłem odnaleźć formy z poprzedniego sezonu, która była naprawdę dobra! Zmiana kombinezonów nie była dla mnie łatwa, ale właśnie w Wiśle zaczęło się to zmieniać. No i jak mówią, nadzieja umiera ostatnia!

SkokiPolska: Podwójne zwycięstwo w FIS Cupie, dobre miejsca w Pucharze Kontynentalnym, jaki jest Twój cel na resztę sezonu?

David Winkler: Aktualnie moim celem jest pokazywanie dobrych skoków, teraz także w Pucharze Kontynentalnym. Będę robił wszystko, żeby na następnym PK stanąć na podium. Wydaje mi się, że moim celem jest po prostu zdobywanie tak dużej ilości miejsc na podium, jak to tylko możliwe.

SkokiPolska: Niemiecka drużyna staje się coraz to lepsza. Da się wyczuć rywalizację w zespole?

David Winkler: Tak, da się to poczuć. Szczególnie wśród juniorów, którzy stają się coraz lepsi. Kilku z nich jest w tej samej grupie treningowej co ja, w Oberstdorfie. Ale to dobra rywalizacja, bo dzięki „walce” na treningach, nasza forma rośnie!

SkokiPolska: W których konkursach będziemy mogli Cię zobaczyć?

David Winkler: Mam nadzieję, że wrócę do Pucharu Kontynentalnego i uda mi się zostać do końca sezonu. Z dobrymi wynikami i jak największą ilością miejsc w pierwszej trójce!

 

 

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz