You are currently viewing KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „WSZYSTKO IDZIE w DOBRYM KIERUNKU”

KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „WSZYSTKO IDZIE w DOBRYM KIERUNKU”

Mietus krzysiek SP - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: "WSZYSTKO IDZIE w DOBRYM KIERUNKU"

Krzysztof Miętus we wczorajszym konkursie w Klingenthal zajął 11. miejsce, co jest jego życiowym sukcesem w Pucharze Świata. Skok na 145 metrów na Vogtlandarena zachwycił wszystkich kibiców, a 21-letni zawodnik reprezentujący AZS AWF Kraków Zakopane, potwierdził swój wielki sportowy potencjał. Miętus po zawodach w Niemczech udzielił nam wywiadu, w którym opowiada m.in. o występach w PŚ, nadchodzących Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme, a także o popularności skoków narciarskich w Polsce. 

 

 

SkokiPolska.pl: Jakie odczucia towarzyszyły Tobie podczas wczorajszego skoku na 145 metrów w Klingenthal?

Krzysztof Miętus: Odczucia były pozytywne, ponieważ zawsze tak jest przy dobrych skokach, a po wylądowaniu byłem po prostu bardzo zadowolony, że udało mi się zrealizować zadanie i oddać dobry skok.

Mietus Krzysiek a.kosman.pzn - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: "WSZYSTKO IDZIE w DOBRYM KIERUNKU"

 

SkokiPolska.pl: Najlepszy występ w karierze w PŚ - dodaje mocy i wiary w dobre skoki tuż przed Mistrzostwami Świata?

Krzysztof Miętus: Takie zawody dają dużą frajdę i pewność siebie. A że niedługo są MŚ to widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku i pozytywnie patrzę w przyszłość.

 

SkokiPolska.pl: Jesteś jednym z faworytów do wyjazdu na MŚ, zakładasz sobie jakieś konkretne cele na Val di Fiemme?

Krzysztof Miętus: Cele w głowie mam, ale przede wszystkim będę się koncentrował na oddawaniu takich skoków które będą dawały mi dużo przyjemności i satysfakcji.

 

SkokiPolska.pl: Żałujesz trochę, że nie polatasz w Oberstdorfie?

Krzysztof Miętus: Chętnie by się poskakało na mamucie, ale z drugiej strony nie byłoby sensu tam jechać, ponieważ trzeba trochę odpocząć i potrenować. Tak więc myślę, że odpuszczenie tych zawodów jest dobry posunięciem.

Mietus krzych SP - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: "WSZYSTKO IDZIE w DOBRYM KIERUNKU"

 

SkokiPolska.pl: Jesteś skoczkiem młodym, ale w PŚ występujesz już od 2008 roku, czujesz się już zawodnikiem doświadczonym?

Krzysztof Miętus: Na pewno z roku na rok staję się bardziej dojrzały, ale ciągle trzeba zbierać doświadczenia i się rozwijać.

 

SkokiPolska.pl: Popularność polskich skoczków w naszym kraju jest bardzo duża, czujesz wsparcie ze strony fanów?

Krzysztof Miętus: Racja, skoki w naszym kraju są bardzo popularne. Zawsze na zawodach można spotkać polskich kibiców, którzy mocno dopingują. My możemy się tylko z tego cieszyć, bo to daję dodatkową motywację i zawsze staramy się dawać z siebie sto procent.

 

informacja własna

 

 


Podziel się:

Dodaj komentarz