LOTOS CUP ZAKOPANE: RYWALIZACJA NA WIELKIEJ KROKWI

LOTOS CUP ZAKOPANE: RYWALIZACJA NA WIELKIEJ KROKWI

IMG 3796 2 - LOTOS CUP ZAKOPANE: RYWALIZACJA NA WIELKIEJ KROKWI

13 lutego był kolejnym dniem rywalizacji skoczków w ramach LOTOS CUP. Tym razem na Wielkiej Krokwi współzawodniczyli ze sobą najstarsi skoczkowie w kategorii Senior oraz Juniorzy A i B. 

Wśród seniorów bardzo dobre wyniki odnotował Jan Ziobro przygotowujący się do startu w Pucharze Świata podczas konkursów w Oberstdorfie. Skoczek WKS Zakopane uzyskał 127,5 i 129,5 metra oraz łączną notę 257,6 punktu, czyli o 18,7 punktu lepszą od zajmującego drugą lokatę Łukasza Rutkowskiego (TS Wisła Zakopane). Na najniższym stopniu podium stanął  Andrzej Zapotoczny (AZS Zakopane).

W kategorii Junior A zwycieżył Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane). Na podium znaleźli się też Szymon Szostok i Mateusz Kojzar (obaj z KS Wisła Ustronianka). IMG 3729 2 - LOTOS CUP ZAKOPANE: RYWALIZACJA NA WIELKIEJ KROKWIW pierwszej serii doszło do groźnie wyglądającego upadku Stanisława Bieli, który przed konkursem był liderem klasyfikacji Juniorów W. Zawodnik UKS Sołtysianie Stare Bystre popełnił błąd na progu po czym miał ogromne problemy w powietrzu. Ostetcznie skoczek spadł na zeskok i zjechał na sam dół skoczni łamiąc nartę. Podczas konkursu panowała dodatnia temperatura dzięki, której skutki upadku nie były tak dotkliwe. Biela opuścił skocznię o własnych siłach. Koszulkę lidera przejął Szymon Szostok. 

 

W rywalizacji Juniorów B najlepszy okazał się Krzysztof Leja (AZS Zakopane) przed drugim Przemysławem Kantyką (LKS Klimczok Bystra) i trzecim Jakubem Wolnym (LKS Klimczok Bystra). Liderem klasyfikacji nadal pozostaje Kantyka, który podczas trwania tej edycji Lotos Cup wygrywał wszystkie konkursy. 

Pełne wyniki oraz klasyfickaje można zobaczyć na stronie PZN w zakładce „LOTOS Cup”.

Były to przedostatnie konkursy. Do rozegrania pozostał jeszcze finał cyklu 7-9marca 2013 roku w Zakopanem. 

Źródło: informacja prasowa PZN

Podziel się:

Dodaj komentarz