You are currently viewing KADRA AUSTRII NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

KADRA AUSTRII NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

morgenstern kd - KADRA AUSTRII NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme rozpoczynają się już w następny weekend. Dzisiaj wczesnym popołudniem podano informację o nominowanych na to wydarzenie reprezentantach Austrii.

Alexander Pointner – trener kadry narodowej, zadecydował, że obok lidera Pucharu Świata, Gregora Schlierenzauera oraz obrońcy tytułu Mistrza Świata sprzed dwóch lat Thomasa Morgensterna, do walki staną: Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft oraz Manuel Fettner. Szansy na występ podczas Mistrzostw Świata we Włoszech nie wywalczył sobie Martin Koch, spisujący się przeciętnie od początku sezonu.

{jcomments on}

Nieobecni skoczkowie na zawodach odbywających się w ten weekend Oberstdorfie pojawią się w Predazzo już we wtorek. Pozostali reprezentanci – Schlierenzauer, Loitzl oraz Kraft dołączą do drużyny dzień później, w środę. Jak poinformował Pointner, jego podopieczni skupią się teraz na treningu kondycji oraz siły, odpuszczając treningi na skoczni.

Przy okazji podano kadrę żeńską nominowaną na Mistrzostwa Świata. Z powodu poważnej kontuzji najlepszej z austriackich skoczkiń Danieli Iraschko, do reprezentacji powołano Jacqueline Seifriedsberger, Chiare Hölzl oraz Katharine Keil.

Podziel się:

Dodaj komentarz