You are currently viewing BARDAL, KRAFT i PREVC o DRUŻYNÓWCE w OBERSTDORFIE

BARDAL, KRAFT i PREVC o DRUŻYNÓWCE w OBERSTDORFIE

Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Słowenia do ostatniego konkursu z cyklu FIS Team Tour podchodziła z ponad czterdziestopunktową przewagą nad Norwegią. Do tego dochodził jeszcze fakt, że będą to zawody na „mamucie” a jak wiadomo, Słoweńcy to znakomici lotnicy. Nastąpiła jednak niespodzianka. Ekipa z kraju Wikingów wygrała konkurs przed Austrią i Słowenią oraz wyprzedziła podopiecznych Gorana Janusa w klasyfikacji generalnej  i  to w ich ręce trafił bonus pieniężny w wysokości  100 tys. euro za triumf w FTT.  

 

A tak po tych emocjonujących zawodach wypowiedzieli się zawodnicy:

„Jesteśmy szczęśliwi i to nie tylko dlatego, że odnieśliśmy sukces w Team Tour. Wszystkie skoki nam się dziś udały, i jakkolwiek było dziś łatwo skakać. Nie wiemy jeszcze jak podzielimy 100 000 euro, będziemy nad tym myśleć później. kraft sp - BARDAL, KRAFT i PREVC o DRUŻYNÓWCE w OBERSTDORFIEW Val di Fiemme chciałbym walczyć o medale, ponieważ nie mam jeszcze żadnego medalu z konkursu indywidualnego”, powiedział Anders Bardal.

Austriacy zajęli dzisiaj drugie miejsce. Najlepszym zawodnikiem z kadry Alexandra Pointnera okazał się, nie jak mogłoby się wydawać Gregor Schlierenzauer tylko Stefan Kraft, który otrzymał łączną notę 403,4. W całym cyklu FTT uplasowali się na trzeciej pozycji.

"Próbowaliśmy dziś wszystkiego, ale również szczęście nie było po naszej stronie. FIS Team Tour przegraliśmy już w Willingen. Nie ma paniki w drużynie. Każdy życzy każdemu wszystkiego dobrego. Moim głównym celem jest znalezienie się w składzie drużyny w Val di Fiemme w konkursie na dużej skoczni" – skomentował Kraft.

Trzecie miejsce w konkursie drużynowym nie pozwoliło Słoweńcom obronić prowadzenia w FIS Team Tour. Norwegowie byli poza zasięgiem, mimo dalekich lotów Kranjca.

Prevc Peter 2 S.Piwowar - BARDAL, KRAFT i PREVC o DRUŻYNÓWCE w OBERSTDORFIE

"Nie jestem zły, że się nie udało. Takie są skoki narciarskie, raz jest się na górze a drugi raz na dole. Z wyniku w Team Tour jesteśmy zadowoleni. Popełnialiśmy dziś w naszych skokach błędy i nie dało się z tego uzyskać lepszych wyników. Poza tym Norwegowie byli dziś niesamowicie mocni. Gratuluję im tego wspaniałego wyniku. Musimy w Val di Fiemme uzyskać najlepsze wyniki, aby być w czołówce" – powiedział Peter Prevc.

 

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu LINK
Klasyfikacja Generalna FTT LINK

 Źródło: Berkutschi.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz