You are currently viewing APOLONIUSZ TAJNER: MAMY DRUŻYNĘ NA MEDAL

APOLONIUSZ TAJNER: MAMY DRUŻYNĘ NA MEDAL

tajner polo - APOLONIUSZ TAJNER: MAMY DRUŻYNĘ NA MEDAL

Polscy skoczkowie jadą na mistrzostwa świata do Włoch z nadziejami medalowymi. – Ambicje naszych zawodników już nie sięgają dwudziestki czy trzydziestki, a dużo wyżej. Jeśli chodzi o drużynę, to jest to strefa medalowa! – oznajmił w rozmowie ze „Sportem” Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

{jcomments on}

W rywalizacji drużynowej Polacy jak dotąd nie stanęli na podium mistrzostw świata. W Val di Fiemme ma być inaczej. – Jest szansa, że to się w końcu może udać. Od mistrzostw w Sapporo ciągle zajmujemy czwarte i piąte miejsca – zauważył były trener polskiej kadry narodowej.

Prezes PZN zauważa, że walka o medale nie będzie łatwa. Według Tajnera w gronie faworytów do medali w konkursie drużynowym jest sześć reprezentacji- Tak nam ten medal uciekał, że jest już na tyle blisko, że może w końcu się uda? Łatwo jednak nie będzie – w wysokiej formie są Słoweńcy czy Norwegowie, Austriacy przyjadą już Koflerem i Morgensternem, pamiętajmy o Niemcach… Liczyć się będziemy jeszcze my i pewnie Japończycy – analizuje Tajner.

To pod jego wodzą wybuchnął talent Adama Małysza. Paradoksalnie w czasie kariery najlepszego polskiego skoczka w rywalizacji drużynowej nasza reprezentacja nie stanęła na podium wielkiej imprezy. – Adam nie miał takiego równego wsparcia. Zawsze jeśli nie trzeci, to ten czwarty zawodnik był słabszym punktem. Teraz takich nie mamy – zaznaczył Tajner. – Oczekuję jednak, że ten medal drużyna w końcu zdobędzie – dodał prezes PZN.

Pierwsze zawody podczas mistrzostw świata odbędą się w piątek, kiedy to skoczkowie zmierzą się w rywalizacji indywidualnej na średnim obiekcie. Z kolei konkurs drużynowy na dużej skoczni odbędzie się 2 marca.

źródło: eurosport.onet.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz