BARDAL, HILDE I STOECKL O NADCHODZĄCYCH MŚ
Alexander Stoeckl (fot Katarzyna Duda)

BARDAL, HILDE I STOECKL O NADCHODZĄCYCH MŚ

stockl alex katduda - BARDAL, HILDE I STOECKL O NADCHODZĄCYCH MŚ
Alexander Stoeckl, fot. Katarzyna Duda

Jeszcze nie opadły na dobre emocje po FIS Team Tour’ze a tu już przed nami najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata. Każdy z zawodników chciałby wypaść jak najlepiej, przez co poniektórzy zrezygnowali z dotychczasowych startów w Pucharze Świata. A tak o mistrzostwach i jeszcze o FTT wypowiadają się zawodnicy z Norwegii i ich szkoleniowiec.

Tom Hilde: „Ostatnie dni były dla nas niesamowite. To były perfekcyjne zawody w naszym wykonaniu. Dzięki temu wygraliśmy cały cykl. Tak, zrobiliśmy to!

Lecz teraz czas skupić się na najważniejszym – na mistrzostwach. Będziemy przez kilka dni trenować w austriackim Seefeld, aby następnie udać się do Val di Fiemme. Następne tygodnie to będzie niezła zabawa.”

 

Anders Bardal: „Team Tour już za nami. Tak jak i ostatnie przygotowania do MŚ. Teraz przez kilka dni byliśmy w Seefeld, gdzie jeszcze szlifowaliśmy ostatnie detale. Bardzo się nam to przydało, jako że w Val di Fiemme zaczynamy od małej skoczni, więc po tym krótkim obozie w Austrii łatwiej się nam będzie dostosować po lotach w Oberstdorfie.

Team Tour był dla nas fantastyczny. Przez wszystkie konkursy utrzymaliśmy wysoki poziom, co zaprocentowało wygraniem całego cyklu. Na koniec wygrywając konkurs drużynowy. Cudowna robota, panowie.

Jeśli chodzi o moją formę to jestem zadowolony.  Utrzymuje się ona na stałym poziomie. Czuję się pewnie przed mistrzostwami. Jestem niezwykle podekscytowany tymi zawodami w Val di Fiemme, szczególnie tym, że mamy naprawdę mocną drużynę.”

 

Alexander Stoeckl:  „Perfekcyjny Team Tour. Bardzo dziękuję chłopakom za wspaniałą pracę. I dziękuję przede wszystkim fanom, którzy nas wspierali. Teraz czas na Predazzo, gdzie będziemy chcieli pokazać to samo co w Niemczech.”

 

Tom-hilde.com/andersbardal.com/alexander stoeckl’s facebook

Podziel się:

Dodaj komentarz