You are currently viewing GORAN JANUS: „OCZEKIWANIA SĄ WYSOKIE, BĘDZIEMY WALCZYĆ”

GORAN JANUS: „OCZEKIWANIA SĄ WYSOKIE, BĘDZIEMY WALCZYĆ”

slovenia - GORAN JANUS: "OCZEKIWANIA SĄ WYSOKIE, BĘDZIEMY WALCZYĆ"

Słoweńska drużyna skoczków w ciągu ostatnich tygodni wyrosła na faworytów do medalu na MŚ, po dwóch zwycięstwach w drużynowych konkursach tego sezonu można nawet pokusić się o stwierdzenie, że reprezentanci tego kraju powalczą o złoto. Emocje studzi jednak trener kadry słoweńskiej – Goran Janus. „Podczas konkursu drużynowego naszym celem jest czołowa piątka. Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania są wysokie, obiecujemy, że będziemy walczyć” – zapewnia szkoleniowiec.

 

 

„Zdaję sobię sprawę, że przy tak dobrej tendencji, kiedy stajemy na podium, rodacy oczekują od nas medalu, ale trzeba też myśleć realistycznie.” – dodaje Janus. Wydaje się jednak, że Słoweńcy starają się tylko odsunąć od siebie presję związaną z wynikiem, gdyż wśród wielu specjalistów, jak i kibiców są wymieniani jako faworyci do podium.

Również sami skoczkowie zapewniają, że jedyne nad czym się skupiają to oddawanie swoich dobrych skoków.

hvala jaka s.piwowar - GORAN JANUS: "OCZEKIWANIA SĄ WYSOKIE, BĘDZIEMY WALCZYĆ"

„Moje skoki są teraz na wysokim poziomie. Moim głównym celem jest oddawanie jak najlepszych technicznie prób.” – stwierdził Robert Kranjec.

„Niedawny konkurs w Klingenthal miał dość nieoczekiwany przebieg. Skoczyłem dobrze, ale miałem tam też trochę szczęścia. Dlatego teraz chcę zachować skoki na takim poziomie.” – powiedział zwycięzca konkursu z Klingenthal – Jaka Hvala.

Przypomnijmy, że Słoweńcy pojawią się we Włoszech w składzie: Robert Kranjec, Jaka Hvala, Jurij Tepes, Peter Prevc, Matjaz Pungertar. Jak zapowiedział Goran Janus – pierwsza czwórka ma zapewnione miejsce w kwalifikacjach do pierwszego konkursu, a Pungertar jest zawodnikiem rezerwowym.

Źródło: dnevnik.si

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz