SŁOWEŃSKIE SKOCZKINIE W VAL DI FIEMME

SŁOWEŃSKIE SKOCZKINIE W VAL DI FIEMME

rogelj spela - SŁOWEŃSKIE SKOCZKINIE W VAL DI FIEMME
Špela Rogelj

 

Za nami już kilka oficjalnych treningów skoczkiń na obiekcie HS 106 w Val di Fiemme. Ekipę słoweńską reprezentują cztery panie: Katja Požun, Špela Rogelj, Urša Bogataj i Maja Vtič, prowadzone przez trenera Matjaza Triplata. Zawodniczki, podobnie jak ich rywalki z innych nacji marzą o sukcesie. Czy uda im się pokonać przeciwniczki?

W konkursach Pucharu Świata w Ljubnie dziewczyny spisywały się dobrze. Naprawdę jesteśmy zadowoleni z ich skoków. Wiemy, że mają jeszcze rezerwę, która jest dobrą rzeczą przed Mistrzostwami Świata. Ważne będzie zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie błędów. Myślę, że nie mamy się czego obawiać. – mówił przed wyjazdem do Włoch szkoleniowiec słoweńskiej reprezentacji kobiet.
Mimo zapowiadanych dobrych wyników, jak na razie nie można powiedzieć, żeby było widać je na skoczni. Żadna z zawodniczek nie odznaczyła się w czasie treningów szczególnymi osiągnięciami. Zabrakło dla nich miejsca w czołowych „6″, a nawet w pierwszych „10″. Nie można oczywiście twierdzić, że tak samo będzie w przewidzianym na jutro konkursie indywidualnym, jednak jest to swego rodzaju zapowiedź możliwego biegu wydarzeń.
Pozostaje jeszcze konkurs mieszany, w którym słoweńska drużyna może odegrać dużą rolę.
Chciałabym zmieścić się w składzie drużyny na konkurs mieszany, ale wszystko będzie wiadomo po piątkowym konkursie indywidualnym. Te dwie dziewczyny, które zajmą najwyższe miejsca, będą brać udział w rywalizacji mieszanej. – powiedziała Spela Rogelj, dodając: – Pierwszy raz w historii Mistrzostw Świata odbędzie się konkurs drużyn mieszanych i wiem, że mamy duże szanse, bo mężczyźni skaczą świetnie, a dziewczyny też skaczą dobrze. Naprawdę bardzo chciałabym być członkiem tego zespołu, bo na pewno będzie się skakało z przyjemnością.

Nam pozostaje więc z zainteresowaniem obserwować zmagania zarówno kobiet jak i mężczyzn na włoskich skoczniach i czekać na rozwój wydarzeń.
Przypomnijmy, że indywidualny konkurs pań będzie miał miejsce jutro o godz. 16.00.

 

źródło: dnevnik.si

Podziel się:

Dodaj komentarz