You are currently viewing PK WISŁA: TRENINGI DLA RUTKOWSKIEGO I INGVALDSENA.

PK WISŁA: TRENINGI DLA RUTKOWSKIEGO I INGVALDSENA.

rutkowski lukasz SP - PK WISŁA: TRENINGI DLA RUTKOWSKIEGO I INGVALDSENA.
Łukasz Rutkowski, fot. Stefan Piwowar

Już w ten weekend w Wiśle odbędą się zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W dniu dzisiejszym na obiekcie imienia Adama Małysza odbyły się oficjalne treningi przed konkursami, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

Zwycięzcą w pierwszej serii treningowej okazał się Łukasz Rutkowski (127,5 m), tuż za nim uplasowali się Michael Hayboeck (126 m) i Ole Marius Ingvaldsen (124 m). Na 4. pozycji wylądował Andraz Pograjc (122,5 m) ex aequo z Atle Pedersenem Roensenem (122,5 m), na 6. lokacie uplasował się Anze Semenic (121 m).

Poza Łukaszem Rutkowskim skakali dzisiaj – 9. Grzegorz Miętus (119,5 m), 13. Krzysztof Biegun (117,5 m), 23. Jan Ziobro (115 m), 27. Aleksander Zniszczoł (113,5 m) i  31. Bartłomiej Kłusek (113 m).

W drugiej serii treningowej zwyciężył Ole Marius Ingvaldsen (128 m), na 2. i 3. miejscu uplasowali się dwaj Polacy – Bartłomiej Kłusek (127 m) i Krzysztof Biegun (126,5 m). Miejsca w czołowej 6. uzyskali także – 4. Andreas Strolz (124,5 m), 5. Andraz Pograjc (124 m), 6. Jan Ziobro (123,5 m).
Pozostali „biało-czerwoni" spisali się nieco gorzej, a mianowicie na 14. pozycji znalazł się Łukasz Rutkowski (120 m), na 19. miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł (119,5 m). Dopiero na 35. lokacie zakończył trening Grzegorz Miętus (114,5 m).

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o godzinie 14.00.

Źródło: ewoxx.com/informacja własna