You are currently viewing HANNAWALD PODAJE SWOJE TYPY NA MŚ

HANNAWALD PODAJE SWOJE TYPY NA MŚ

hannawald sven bl - HANNAWALD PODAJE SWOJE TYPY NA MŚ

 

Wyczekiwane przez wszystkich kibiców skoków narciarskich Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme nareszcie się rozpoczęły. Emocje związne z pierwszą rywalizacją kobiet już za nami. Dzisiaj zmierzą się mężczyźni. Swoje przemyślenia odnośnie przebiegu konkursów oraz typy zawodników do zwycięstwa zostawił także Sven Hannawald, który kontynuuje swoje wpisy na niemieckim Eurosporcie. Za murowanego faworyta uważa przede wszystkim Gregora Schlierenzauera, któremu przepowiada trzy medale. Wypowiedział się także, między innymi na temat zawodów mieszanych, Martina Schmitta, czy młodego wilka – Jaki Hvali.

Jak sam Hannawald przyznaje, na Jakę Hvalę stawiał już po inaugurujących tegoroczny Puchar Świata zawodach w Lillehammer, w którym to młody Słoweniec pokazał swój potencjał. „Hvala należy według mnie do kręgu faworytów, choć pokazuje zawsze trochę nerwów.” – skomentował niemiecki mistrz. Jest ciekawy, czy pomimo tego podoła presji i zadaniu jakie przed nim stoi.

{jcomments on}

Zdecydowane TAK powiedział Hannawald dla mieszanej konkurencji skoków panów i pań – „Cieszę się szczególnie na zawody mieszane, uważam tę konkurencję za absolutnie świetną!” – powiedział. „Pierwsze takie zawody widziałem w Hinterzarten. Biathlon i narciarstwo alpejskie pokazały nam już wcześniej, że to dobrze funkcjonuje, a fani są podekscytowani.” – wyjaśnił. Przyznaje, że słyszy się także negatywne komentarze. On jednak widzi w tym zabawę: „Jest to dodatkowa konkurencja, program nie jest sztucznie napompowany. Dochodzi ponadto kolejna szansa na medal.” Zdaniem niemieckiego eksperta zapowiadają się niesamowite emocje, gdyż podczas tych specjalnych zawodów nie wiadomo kto zwycięży. Wszystko jest możliwe.

Hannawald wytrwale wspiera swojego rodaka i jednego z największych rywali w latach ich świetności – Martina Schmitta. „Walczył do końca i jest ostatnim, który nie uszanowałby decyzji trenera”. – pochwalił. „Martin chciałby w następnym sezonie zostać w kadrze, z tego powodu musiałby dużo udowodnić w Pucharze Kontynentalnym. Jestem pewny, że znajdzie także odpowiedni czas, na godne wycofanie się z rywazlizacji.” – podsumował.

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Niemiec liczy, że uda im się zdobyć medal drużynowy, pokonując silną konkurencję. Schlierenzauera typuje do zdobycia trzech medali, niekoniecznie złotych.

Niezwykle emocjonująca rywalizacja rozpoczyna się już dzisiaj o godzinie 16, serią próbną.

Podziel się:

Dodaj komentarz