MŚ PREDAZZO: ADAM MAŁYSZ OCENIA SZANSE POLAKÓW

MŚ PREDAZZO: ADAM MAŁYSZ OCENIA SZANSE POLAKÓW

malysz%20adam%20sp - MŚ PREDAZZO: ADAM MAŁYSZ OCENIA SZANSE POLAKÓW 

Skocznie w Predazzo były bardzo szczęśliwe dla Adama Małysza. „Orzeł z Wisły” triumfował tam dwukrotnie w mistrzostwach świata 2003, a wcześniej wygrał dwa konkursy Pucharu Świata – w grudniu 2001 r. Czy następcom „Orła z Wisły” uda się pójść w jego ślady i wskoczyć dziś na podium mistrzowskiej imprezy?

{jcomments on}

„Super Express”: – Stoch zatem potrafi tam daleko skakać?

Adam Małysz: – Tak, bo te obiekty sprzyjają zawodnikom, którzy mają mocne odbicie, a gorzej się tam skacze „lotnikom”, którzy z progu jakby się ześlizgują. A to dlatego, że wieją tam na ogół wiatry z tyłu. Ponadto są to skocznie dla cierpliwych z racji długiego i płaskiego rozbiegu oraz długiego progu. Kamil ma dobre odbicie, jest skoczkiem uniwersalnym. Zresztą zdecydowanie mocniejsze odbicie ma Piotrek Żyła. Tylko że on jak dotąd nie był w stanie zaprezentować tego na sto procent podczas zawodów.

– W którym z trzech konkursów mistrzostw świata szansa na medal wydaje się największa?

– Na skoczni K-95 potężne odbicie prezentował Dawid Kubacki. Będzie dobrze, jeżeli uda mu się „nakręcić”. Na dużej skoczni spore szanse na medal ma Kamil Stoch. A drużynowo też jest szansa, co chłopaki pokazały w Zakopanem, zajmując drugie miejsce. Nie przesadzałbym jednak z rozpaczaniem, jeśli medalu nie uda się zdobyć. Jest wielu silnych rywali, którzy mogą wskoczyć na podium. Trzeba szczęścia i dobrej dyspozycji w danym dniu.

                                                                                         Więcej w Super Expressie

Podziel się:

Dodaj komentarz