You are currently viewing PIOTREK ŻYŁA DLA SkokiPolska: O MŚ, PLANACH NA KOLEJNE ZAWODY I… PIOSENCE

PIOTREK ŻYŁA DLA SkokiPolska: O MŚ, PLANACH NA KOLEJNE ZAWODY I… PIOSENCE

zyla piter sp - PIOTREK ŻYŁA DLA SkokiPolska: O MŚ, PLANACH NA KOLEJNE ZAWODY I... PIOSENCE 

W dalszym ciągu jest spokój i skupienie. Pierwsze zawody są już historią, więc nie warto do nich wracać. Teraz staramy się skoncentrować na tych kolejnych – mówi w wywiadzie dla SkokiPolska.pl Piotrek Żyła. Zapraszamy do lektury!

SkokiPolska: Piotrek, Mistrzostwa Świata na średniej skoczni już za nami, uplasowałeś się na 23. pozycji. Wiem, iż na pewno liczyłeś na trochę lepszy wynik. Jak oceniłbyś swój wczorajszy występ?
Piotrek Żyła: Nie jestem zadowolony z tych skoków. Moje wczorajsze próby nie były aż takie złe, pierwszy skok poprawny, z tym drugim było już gorzej. Tak to wszystko się poukładało, że skończyło się na tym miejscu. Mistrzostwa trwają dalej…

{jcomments on}

– Jeszcze przed MŚ mówiło się, że twoje szanse należy upatrywać raczej na dużej skoczni…
P.Ż: Ciężko do końca powiedzieć, każda skocznia jest w jakiś tam sposób inna. Tutaj w Predazzo, na średniej skacze się bardzo fajnie. Gdy jest forma to niezależnie jaki jest rozmiar rozbiegu, te skoki wychodzą. Ja akurat zaliczam się do tych zawodników, którzy lubią skakać na „mamutach”. W Vikersund super mi się latało, ale tutaj w Predazzo też jest dobrze.

– Wczorajszy konkurs nie był jakoś strasznie nieudany, ale kibice po skokach treningowych i drugiej lokacie Kamila Stocha po pierwszej serii, zapewne liczyli na coś więcej. Czy w związku z tym pojawiła się jakaś nerwowość w Waszych szeregach?
P.Ż: Nie, raczej nie. W dalszym ciągu jest spokój i skupienie. Pierwsze zawody są już historią, więc nie warto do nich wracać. Teraz staramy się skoncentrować na tych kolejnych. Nawet jeśli Kamil zdobyłby ten medal to, cały czas presja na nas byłaby taka sama. Trzeba patrzeć na to co jeszcze przed nami, a nie cofać się do tyłu.

– Przed nami jeszcze między innymi konkurs drużynowy. Wiecie już kto będzie reprezentował naszą kadrę?
P.Ż: Na chwilę obecną jeszcze nie. Jest nas tutaj sześciu, wszyscy prezentują bardzo wyrównany, dobry poziom. O ile się nie mylę, w piątek ma być podana oficjalna decyzja, także jest jeszcze trochę czasu.

– Stawiacie przed sobą jakiś wyznaczony cel?
P.Z: Przede wszystkim trzeba skupić się na oddaniu dobrych skoków. To jest sport w którym ciężko cokolwiek zaplanować.

– Nie wiem czy wiesz, ale jeden z naszych czytelników nagrał piosenkę nawiązującą do słynnego wywiadu z Tobą. Słyszałeś ją?
P.Ż: Tak. Ktoś tam podesłał mi ją na facebooka. Fajna, rytmiczna (śmiech). A tak poważnie, to miłe uczucie jak ktoś wzorując się na moich słowach pisze piosenkę. Cieszę się bardzo, że ten chłopak zmotywował się pod wpływem mojej wypowiedzi, poświęcił swój czas i zmontował muzykę. Niezwykle pozytywne uczucie

Posłuchaj piosenki o Piotrku >>> TUTAJ

Dzięki za poświęcony czas i powodzenia w najbliższym dniach.
P.Ż: Nie dziękuję. Pozdrowienia dla wszystkich czytelników.

                                                                                               Rozmawiał: Rafał Kyć

Podziel się:

Dodaj komentarz