ALEKSANDER AREFIEV: TO OSTATNIE MISTRZOSTWA ŚWIATA VASSILIEVA

ALEKSANDER AREFIEV: TO OSTATNIE MISTRZOSTWA ŚWIATA VASSILIEVA

 vassiliev dimitry b.leja - ALEKSANDER AREFIEV: TO OSTATNIE MISTRZOSTWA ŚWIATA VASSILIEVA

Wieloletni lider rosyjskiej kadry narodowej – Dmitry Vassiliev po raz ostatni w swojej karierze bierze udział w Mistrzostwach Świata. Jak podaje portal f-sport.ru skoczek klubu Lokomotiw Ufa po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi opuści Sborną.

 

Dimitry od 1998 roku występuje w składzie reprezentacji Rosji. Pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył rok później – podczas zawodów w Kuopio. Vassiliev 9 razy stał na podium PŚ, trzykrotnie uplasował się na drugim miejscu i sześciokrotnie na trzecim.

„Oczywiście Dima był i jest faworytem naszej drużyny. Aktualnie ma za zadanie jak najczęściej wchodzić do czołowej 10 każdych zawodów. Powinien z dobrej strony pokazać się na Mistrzostwach Świata. Ostatnich w jego karierze.” – powiedział trener reprezentacji Rosji – Aleksander Arefiev. Zapytany o to czy jego podopieczny podjął decyzję o zakończeniu kariery skoczka odpowiedział:

„Musimy być realistami. Będziemy ze sobą współpracować do Olimpiady o ile nie przeszkodzi nam w tym żadna kontuzja. Gdy sportowiec ma 33 lata to o jakich dalekich planach możemy mówić? Nie ma co sobie słodzić, trzeba patrzeć realnie w przyszłość.” – tłumaczy Alexander Arefiev.

 

PRZYJECHALIŚMY TU PO MEDAL I Z MEDALEM WRÓCIMY

Choć rosyjscy skoczkowie nie spisali się najlepiej podczas pierwszego konkursu w Val di Fiemme, bojowy nastrój ich nie opuszcza. W sobotnim konkursie na skoczni HS 106 do drugiej serii zakwalifikował się tylko jeden reprezentant Federacji Rosyjskiej i był to Vassiliev (28 miejsce). Swoje skoki Dmitrij skomentował następująco: „Co się stało? Trudno mi powiedzieć. Na pewno warunki jakie panowały podczas drugiej serii przeszkadzały. Sypał gęsty śnieg, który powoduje 'szarpanie' podczas dojazdu do progu, wytraca się prędkość. Ale oddanie poprawnego technicznie skoku było możliwe. Sama skocznia jest bardzo fajna, widocznie to nie był mój dzień. Poddawać się nie mam zamiaru! Przyjechaliśmy tutaj po medal i z medalem wrócimy. Mistrzostwa dopiero się rozpoczęły. Nie wszystko stracone.”

 

Źródło: tramplin.permu.ru / f-sport.ru / informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz