TO THOMASOWI MORGENSTERNOWI ZAWDZIĘCZAMY BRĄZOWY MEDAL

TO THOMASOWI MORGENSTERNOWI ZAWDZIĘCZAMY BRĄZOWY MEDAL

Morgenstern Thomas S.Piwowar - TO THOMASOWI MORGENSTERNOWI ZAWDZIĘCZAMY BRĄZOWY MEDAL

Sobotni konkurs na dużej skoczni we Włoskim Val di Fiemme będzie dla Polaków dniem szczególnie ważnym. Nasi skoczkowie wywalczyli tutaj bowiem brązowy medal. Na początku tak jednak nie było – w wyniku błędu, który nastąpił w liczeniu punktów dla Andersa Bardala, który skakał z wyższej belki, nasza kadra zajmowała czwartą pozycję, tracąc do podium tylko 0,8 pkt. Nieprawidłowości w wyniku dopatrzył się jednak austriacki skoczek Thomas Morgenstern.

-„Anders Bardal skoczył z wyższej belki. Widziałem jego noty. Chciałem, żeby konkurencja była uczciwa, więc poprosiłem o sprawdzenie wyniku Bardala”– skomentował Morgenstern dla dziennika „Dagbladet”.

 -„Nie zrobiłem nic złego. Rozumiem, że Norwegowie mają prawo być rozczarowani, ale wszyscy powinni być zainteresowaniu tym, by wyniki były sprawiedliwe”– powiedział w wywiadzie Austriak.

To dzięki Thomasowi nasza kadra przesunęła się na trzecią pozycję spychając tym samym norweską drużynę na czwarte miejsce. Ostatecznie złoto na mistrzostwach wywalczyła Austria, srebro przypadło Niemcom, a nasza drużyna wywalczyła brąz. Jest to trzeci medal dla Polski przywieziony z Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme.

Na konferencji prasowej po konkursie drużynowym pojawili się praktycznie wszyscy skoczkowie reprezentujący nacje, które zdobyły poszczególne medale. Piotr Żyła zajął miejsce obok „naszego narodowego bohatera”, Thomasa Morgensterna. Kadrowy wesołek po cichu zapytał Austriaka czy to on zgłosił sprawę punktacji Bardala. Thomas potwierdził. Żyła odpowiedział, że jest naszym bohaterem i przybił „żółwika”. W dalszej części wypowiedzi skoczków, Thomas ponownie rozbawił wszystkich zgromadzonych odpowiadając na pytanie „Co chciałby w zamian za takie postępowanie względem polskich skoczków?”. Okazało się, że najbardziej pożądaną rzeczą jest… polski paszport! 😉 Niewątpliwie humor dopisywał wszystkim zgromadzonym w sali konferencyjnej. 

Źródło: media norweskie / fiemme2013.com

Podziel się:

Dodaj komentarz