KONTUZJA KOŃCZY SEZON ŁUKASZA RUTKOWSKIEGO

KONTUZJA KOŃCZY SEZON ŁUKASZA RUTKOWSKIEGO

rutkowski lukasz a.sierotnik - KONTUZJA KOŃCZY SEZON ŁUKASZA RUTKOWSKIEGO

Złe informacje dotarły do nas od Łukasza Rutkowskiego. Polski skoczek, który w czasie minionego weekendu startował w Pucharze Kontynentalnym w Libercu, podczas jednego ze skoków zaliczył pozornie niegroźny upadek. W „bezpiecznej strefie” próbując wyhamować, wywrócił się amortyzując upadek ręką, co okazało się brzemienne w skutkach. Pomimo, że Rutkowski opuścił zeskok o własnych siłach, późniejsze prześwietlenie wykazało pęknięcie szyjki kości promieniowej lewej ręki.

 

 

Jak powiedział nam Łukasz, ręka jest usztywniona szyną. „Jeszcze nie wiem ile potrwa przerwa, ale na pewno już mnie nie będzie w tym sezonie. Tak dzisiaj zadecydował lekarz” – przyznał Rutkowski.

Skoczek ze Skrzypnego o zdarzeniu poinformował najpierw na swoim profilu na Facebooku „Upadek w Libercu w pierwszej serii konkursowej przy hamowaniu stał się przykrym epizodem dla mnie, oznacza niestety koniec sezonu. Szkoda, miało być tak dobrze na skoczni, a skończy się na basenie rehabilitacją” – napisał.

Rutkowski przyzwoicie spisywał się w tym sezonie w cyklu Pucharu Kontynentalnego punktując 12-krotnie. W czołowej „10” był dwukrotnie (9. miejsce w Brotterode i 4. w pierwszym konkursie w Libercu), zgromadził 192 punkty co daje mu aktualnie 29. lokatę w klasyfikacji generalnej PK.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz