MORGENSTERN PONOWNIE PAUZUJE z POWODU KONTUZJI

MORGENSTERN PONOWNIE PAUZUJE z POWODU KONTUZJI

Morgenstern Thomas 2 S.Piwowar - MORGENSTERN PONOWNIE PAUZUJE z POWODU KONTUZJI

Reprezentant Austrii – Thomas Morgenstern – ponownie musi zrezygnować z udziału w zawodach w ramach Pucharu Świata. Tym razem przerwa jest konieczna ze względu na kontuzję, której nabawił się podczas ostatnich zawodów na Mistrzostwach Świata w Predazzo po oddaniu swojego skoku w drugiej serii konkursu drużynowego. Kontuzja ta wyklucza go z nadchodzącej rywalizacji w Finlandii oraz Norwegii.

 

Po badaniu, któremu austriacki skoczek poddał się od razu po powrocie do kraju, okazało się, że skutkiem niefortunnego lądowania jest uszkodzenie torebki stawowej oraz siniak w prawym kolanie. „Dla mnie było tylko ważne, by wiedzieć co jest tak naprawdę źle. Torebka nie jest na szczęście zerwana, wszystkie ścięgna są wystarczająco silne. Mam co prawda uszkodzoną torebkę stawową, co oczywiście mnie boli, ale tak naprawdę to nie warto o tym mówić. Mam również siniaka oraz płyn w kolanie, ale nie jest aż tak źle.” – wytłumaczył Austriak.

Morgenstern rozpocznie fizjoterapię już we wtorek, a z tego powodu nie będzie mógł wziąć udziału w nadchodzących zawodach Pucharu Świata. „Niestety muszę zrobić przerwę ponownie. Możliwe, że na starcie pojawię się w Planicy, to zależy jednak czy będę już gotowy skakać ponownie.” – oznajmił popularny Morgi.

W Lahti i Kuopio Austrię reprezentować będzie sześciu zawodników: Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Michael Hayboeck oraz Stefan Kraft.

Źródło: berkutschi.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz