You are currently viewing POLSKA JEST ZA ZMIANAMI PRZEPISÓW

POLSKA JEST ZA ZMIANAMI PRZEPISÓW

tajner polo inn - POLSKA JEST ZA ZMIANAMI PRZEPISÓW

Działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zapędzili skoki narciarskie w kozi róg. W ciągu ostatnich trzech lat wprowadzili tyle zmian w przepisach, że dyscyplina stała się nieczytelna. Nawet dla sędziów, czego przykład mieliśmy podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme, gdzie Polacy o mały włos straciliby medal przez źle policzone punkty. To była kropla, która przelała czarę goryczy. Prezydent FIS Gian Franco Kasper zapowiedział, że regulamin zostanie uproszczony. Chce tego również Polska.

{jcomments on}

– Osobiście będę naciskał na naszego członka komisji skoków FIS Jana Kowala, by złożyć wniosek o skasowanie przepisu dotyczącego zmiany wysokości belki przez trenera – deklaruje w rozmowie z Eurosport.Onet.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Manipulowanie wysokością belki miało poprawić bezpieczeństwo, ale stało się narzędziem taktycznych „gierek” trenerów. Często wolą oni, by kosztem prędkości na progu zawodnik miał dodane punkty za niższą belkę.

To wprowadza niepotrzebne zamieszanie, stwarza okazje do pomyłek i nadinterpretacji. Obniżenie belki powinno odbywać się poprzez decyzję jury. Wtedy jest to dla mnie zrozumiałe, pozwala kontynuować konkurs, gdy pogarszają się warunki atmosferyczne. Natomiast nie powinno mieć miejsca takie chytre obniżanie belki przez trenerów – przedstawia swój punkt widzenia prezes Tajner.

                                                                                                   Więcej na www.onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz