ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „DYSPOZYCJA JEST BARDZO DOBRA, TRZEBA BYŁO POKEROWO ZAGRAĆ”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „DYSPOZYCJA JEST BARDZO DOBRA, TRZEBA BYŁO POKEROWO ZAGRAĆ”

kruczek lukasz as swieta - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "DYSPOZYCJA JEST BARDZO DOBRA, TRZEBA BYŁO POKEROWO ZAGRAĆ"

Dzisiejszy konkurs drużynowy w Lahti potwierdził wysoką dyspozycję polskiej drużyny skoczków. Nasi reprezentanci po raz kolejny znaleźli się na pucharowym podium, najlepiej spisali się Kamil Stoch i Maciej Kot, spory wkład w sukces miały także zagrywki taktyczne trenera Kruczka, który dwukrotnie obniżał belkę liderowi kadry. „Kamil skakał z takiego rozbiegu, jak wczoraj na treningu. Jego dyspozycja jest bardzo dobra, no i trzeba było trochę pokerowo zagrać. Raczej nie było powodów, by dyspozycja chłopaków mogła się zmienić. Jak skacze się dobrze i powtarzalnie, to można walczyć o dobre lokaty.” – powiedział nam tuż po konkursie polski szkoleniowiec.

  

Podium Polaków jest trzecim w tym sezonie (po PŚ w Zakopanem i MŚ w Val di Fiemme). Jak stwierdził Kruczek – nie można jednak wpaść w rutynę. „To nie jest kwestia do której wolno się przyzwyczajać. To jest sport.”

Do najlepszych skoków powrócił Maciej Kot, który narzekał na swoje występy w końcowej fazie MŚ. Jak podkreślił trener Polaków chodzi tu przede wszystkim o „koncentrację na podstawach skakania i technice”

Jak wiemy zamiast Dawida Kubackiego w drużynówce wystąpił Krzysztof Miętus, który nie zawiódł zaufania Kruczka – skakał równo i powtarzalnie. „Przy wyrównanym poziomie zawodników drużyna może mieć rożny układ. Liczy się dyspozycja dnia, skocznia i jeszcze kilka detali.” – powiedział trener o rotacji w składzie.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz