You are currently viewing KAMIL WOLNICKI: MAŁYSZ MA RACJĘ

KAMIL WOLNICKI: MAŁYSZ MA RACJĘ

maysz%20adam%20kd - KAMIL WOLNICKI: MAŁYSZ MA RACJĘ

 Boję się wszelkich prognoz, w sporcie szczególnie, bo łatwo minąć się z prawdą, więc po co się wygłupiać? Z drugiej strony, w przypadku naszych skoczków można sobie pozwolić na optymizm.

{jcomments on}

Bo są podstawy! Pokazały to mistrzostwa świata, pokazały też wczorajsze kwalifikacje konkursu o Puchar Świata w Lahti. Ba! Tak naprawdę wysoki poziom biało- -czerwoni utrzymują od zawodów w Engelbergu, rozegranych przed świętami Bożego Narodzenia. Powtarzałem to wiele razy, ale chętnie zrobię to jeszcze raz – tak silnej drużyny nie mieliśmy nigdy w historii. Dziś medaliści juniorskich mistrzostw świata nie mają miejsca w szerokiej kadrze. Trener Łukasz Kruczek może sobie pozwolić na wymianę ogniwa w drużynie na konkurs pucharowy tydzień po tym, jak jego zespół stanął na podium mistrzostw świata. Nie jest to żadna ekstrawagancja, a wynik niezwykle wyrównanego poziomu kadrowiczów. Nie wiem, czy dzisiaj i jutro nasi znowu będą błyszczeć, bo zawsze miejsca na podium może rozdać wiatr albo na przeszkodzie staną głupie zasady punktowania. Pewne jest za to, że wszyscy muszą się liczyć z Polakami. Nie z jednym Kamilem Stochem, ale z całą ekipą.

Adam Małysz to jednak mądry gość i na skokach zna się, jak mało kto. Na mistrzostwach świata w Predazzo, przed konkursem na dużej skoczni, powiedział o Kamilu w taki sposób, jakby skoczek z Zębu mistrzostwo świata miał w kieszeni. Dobrze to przewidział. Po konkursie przekonywał, że teraz Stoch jeszcze bardziej się rozpędzi w Pucharze Świata. I tej przepowiedni się trzymajmy.

                                                                                                     Źródło: sports.pl

Dodaj komentarz