You are currently viewing PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „MOŻEMY WALCZYĆ z NAJLEPSZYMI JAK RÓWNY z RÓWNYM”

PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „MOŻEMY WALCZYĆ z NAJLEPSZYMI JAK RÓWNY z RÓWNYM”

zyla piter sp - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "MOŻEMY WALCZYĆ z NAJLEPSZYMI JAK RÓWNY z RÓWNYM"

Piotr Żyła podczas konkursów w Lahti oddawał skoki bardzo dobre, ale także przeciętne. W kluczowych momentach jednak mobilizowzał się do najlepszych prób, dzięki czemu miał swój wkład w drużynowe trzecie miejsce wczoraj, a dzisiaj po świetnym skoku w II serii (126,5 m) awansował z 22. na 12. lokatę. „Jestem zadowolony z wyników. A ze skoków? Poza tym pierwszym wczorajszym, w którym narta mi trochę nie wyszła, to w miarę fajnie. Były co prawda lepsze i gorsze skoki  dzisiaj pierwszy był w miarę, coś tam jeszcze brakowało, a drugi już był fajny, także można być zadowolonym z takich wyników” – powiedział nam zawodnik z Wisły.

  

Można było zauważyć, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj Żyła lepsze skoki oddawał w drugiej serii. „Tak po prostu wyszło” – mówi.

„Fajnie być na podium w drużynówce, a czy się do tego przyzwyczajamy – to się okaże. Każde zawody są inne. Wczoraj udało się to podium zrobić mimo, że mój pierwszy skok nie był dobry, normalny. Super skakali Kamil i Maciek, Krzysiek też dobrze. To pokazuje, że mamy naprawdę mocną drużynę i możemy walczyć z najlepszymi, jak równy z równym.” – powiedział Piotrek.

zyla wisla s.piwowar - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "MOŻEMY WALCZYĆ z NAJLEPSZYMI JAK RÓWNY z RÓWNYM"

Wczorajszy dzień pokazał także, że rotacje w składzie nie powodują osłabienia drużyny, nawet wówczas kadra jest w stanie walczyć o najwyższe lokaty. „Każdy stara się skakać jak najlepiej, oddawać dobre skoki, cała drużyna skacze super. Kto by nie skakał w drużynówce, stać go na dobre skakanie. To mobilizuje.” – przyznaje Żyła.

„Po zawodach trzeba odpocząć, a później nastawiać się na jutro” – zakończył sympatyczny polski skoczek. Już jutro odbędą się kwalifikacje do wtorkowych zawodów PŚ w Lahti.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz