You are currently viewing KOJONKOSKI SPOTKAŁ SIĘ z NORWESKĄ KADRĄ SKOCZKÓW

KOJONKOSKI SPOTKAŁ SIĘ z NORWESKĄ KADRĄ SKOCZKÓW

kojonkoski.mika yle.fi benjamin.suomela - KOJONKOSKI SPOTKAŁ SIĘ z NORWESKĄ KADRĄ SKOCZKÓW

Podczas Pucharu Świata w fińskim Lahti, norweskich skoczków czekała miła niespodzianka. Podczas dekoracji najlepszych zawodników na zeskoku skoczni Salpausselkä pojawił się ich były trener – Mika Kojonkoski, który wręczał im nagrody. „Dobrze było go zobaczyć ponownie. Wygląda na to, że przerwa dobrze mu służy, wygląda młodziej, niż kiedy się z nami rozstawał.” – powiedział żartobliwie Anders Jacobsen.

  

Kojonkoski był trenerem norweskiej kadry w latach 2002-2011 i był to dla norweskich skoczków czas obfity w sukcesy. „Pamiętam bardzo dobrze, kiedy przejąłem tą drużynę, 10 lat temu, wówczas wielu z zawodników miało problemy, później jednak nastąpił rozwój. To co zrobił Anders Bardal – zostając Mistrzem Świata – jest niesamowite.” – powiedział Fin.

Sam Bardal również bardzo pozytywnie wypowiedział się o możliwości - KOJONKOSKI SPOTKAŁ SIĘ z NORWESKĄ KADRĄ SKOCZKÓWMika Kojonkoski spotkał się także przy śniadaniu z obecnym trenerem Norwegów – Austriakiem Alexandrem Stöcklem i jak mówi - jest pełen uznania dla swojego następcy. "Z pewnością wykonał dobrą robotę. Wniósł kilka nowych aspektów, dobrą motywację i zdolność do tworzenia współpracy. Jestem z niego bardzo zadowolony." - chwali.

Niewykluczone, że w przyszłości obaj Panowie spotkają się jeszcze w gnieździe trenerskim, gdyż coraz głośniej mówi się o powrocie Kojonkoskiego na stanowisko trenera fińskiej kadry narodowej.

Źródło: tv2.no

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz