FINOWIE NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZĄ SEZON PUCHARU ŚWIATA

FINOWIE NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZĄ SEZON PUCHARU ŚWIATA

Asikainen Lauri BL - FINOWIE NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZĄ SEZON PUCHARU ŚWIATA

Bieżący sezon Pucharu Świata w wykonaniu ekipy Pekki Niemelä wypadł katastrofalnie. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Finlandii jest Lauri Asikainen, który zajmuje 43. miejsce w generalnej klasyfikacji PŚ. Podczas zawodów przeprowadzonych w Lahti szkoleniowiec Finów został mocno skrytykowany. Z różnych stron padały propozycję aby Niemelä zastanowił się nad wcześniejszym zakończeniem sezonu dla swoich podopiecznych.

 

 

Dzisiejsze zawody mają być zatem ostatnimi w wykonaniu fińskiej kadry w sezonie 2012/1013. „Oczywiście, że chciałbym wystartować w zawodach lotów narciarskich ale jak na razie nic na to nie wskazuje” – powiedział lider reprezentacji – Asikainen.

Kwalifikacje do konkursu na rodzimej ziemi w Kuopio przebrnęło dwóch zawodników: Lauri Asikainen oraz Ville Larinto. Niestety żaden z nich nie zakwalifikował się do drugiej serii wieczornych zmagań. Lider fińskiej reprezentacji uplasował się na 34. miejscu oddając skok na odległość 121.5 m, natomiast 22-letni Larinto zakończył zawody na 49. pozycji (83m).

Źródło: skispringen.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz