You are currently viewing NEUMAYER NAJLEPSZY w SERII PRÓBNEJ w KUOPIO, DWÓCH POLAKÓW w CZOŁÓWCE

NEUMAYER NAJLEPSZY w SERII PRÓBNEJ w KUOPIO, DWÓCH POLAKÓW w CZOŁÓWCE

Neumayer Michael S.Piwowar - NEUMAYER NAJLEPSZY w SERII PRÓBNEJ w KUOPIO, DWÓCH POLAKÓW w CZOŁÓWCE

Michel Neumayer nie dał szans rywalom podczas serii próbnej przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w fińskim Kuopio. Niemiec w niesprzyjających warunkach oddał skok na odległość 127.5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Manuel Fettner, który uzyskał najdalszą odległość serii próbnej- 128.5m, a trzeci był Andraz Pograjc. Słoweński zawodnik, który startował jako drugi, oddał świetny skok i lądując na 127.5m.

Czwarty był Noriaki Kasai (125m), na piątej pozycji został sklasyfikowany Robert Kranjec (126m). Szóste miejsce przypadło Kamilowi Stochowi, który poszybował na 126m.

Tuż za Polakiem uplasował się Andreas Wank(123m) i Peter Prevc (122.5m). Bardzo dobry skok oddał Piotr Żyła – 124 metry pozwoliły mu zająć 9. pozycję.

Pierwszą dziesiątkę zamknął zawodnik, który rozpoczynał serię próbną – Matic Benedic. Słoweniec uzyskał odległość 124m.

Pozostali Polacy spisali się nieco słabiej. Maciek Kot oddał skok na odległość 114.5m (25 lokata), Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus wylądowali na 108.5 m i co pozwoliło im zająć odpowiednio 33 i 35 miejsce. Stefan Hula po skoku na 103.5 m uplasował się na 41 pozycji.

Początkowo wiatr pomagał skoczkom wiejąc pod narty, pod koniec serii próbnej bywały jednak sytuacje, że zawodnicy jechali z wiatrem w plecy. Nie poradziło sobie z tym kilku skoczków z czołówki, m.in.: Anders Bardal (24. miejsce / 111,5 m), Wolfgang Loitzl (34. miejsce / 110,5 m), Severin Freund (38. miejsce / 106,5 m), Anders Jacobsen (40. miejsce / 100,5 m).