You are currently viewing JANNE AHONEN o SWOIM POWROCIE: MAM SWOJE POWODY i CELE

JANNE AHONEN o SWOIM POWROCIE: MAM SWOJE POWODY i CELE

Ahonen Janne.Kata.Deak - JANNE AHONEN o SWOIM POWROCIE: MAM SWOJE POWODY i CELE

Wiadomość o tym, że Janne Ahonen zamierza powrócić do skakania została odebrana jako wielka sensacja. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli w skokach narciarskich podaje powody swojej decyzji o drugim powrocie, a także ocenia sezon w wykonaniu fińskich skoczków.

{jcomments on}

Ahonen to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków z historii i bez wątpienia jest jednym z popularniejszych zawodników tej dyscypliny. Tym bardziej jego decyzja o drugim powrocie, którego celem jest zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi jest ogromną sensacją.

Po dwóch latach przerwy od skakania postanowiłem na początku tego sezonu oddać pare treningowych skoków. Powiedziałem sobie, że jak będą one zadowalające to zastanowie się nad powrotem do profesjonalnych zawodów. Skoki okazały się być dobre, a ja teraz z radością trenuje i czekam na starty – tłumaczy swój powrót Ahonen.

Fiński skoczek przyznaje, że katastrofalna postawa skoczków z jego kraju nie jest głównym powodem jego powrotu

Mam swoje powody i cele odnośnie swojej przyszłości. Fakt, że fińskie skoki są w dołku nie zaważył na mojej decyzji. Jednak jeśli mój powrót ma pomóc w odbudowie formy naszych zawodników to jak najbardziej się ciesze – dodał Janne Ahonen.

Dwukrotny indywidualny Mistrz Świata wyraził swoją opinie  na temat wspomnianej wcześniej słabej dyspozycji skoczków Suomi, a także zmiany trenera reprezentacji.

Ten sezon dla fińskich skoczków był bardzo trudny. Myślę, że przyczyna takiej sytuacji leży w szkoleniu młodzieży, ale także w kilku innych czynnikach. Teraz przed chłopakami trudny czas, ponieważ muszą wyjść z dołka, w czym pomogą ciężkie treningi.

Według mnie zmiana trenera nie rowiązała by problemu. Więcej uwagi skoczkom muszą poświecać ich trenerzy klubowi, bo to głównie od nich zależy dyspozycja zawodnika – zakończył Ahonen.

źródło: skispringen.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz