You are currently viewing STOECKL: CHŁOPCY ZNÓW ZNALEŹLI SIĘ WŚRÓD NAJLEPSZYCH

STOECKL: CHŁOPCY ZNÓW ZNALEŹLI SIĘ WŚRÓD NAJLEPSZYCH

stoeckl alex s.piwowar - STOECKL: CHŁOPCY ZNÓW ZNALEŹLI SIĘ WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Za nami pierwszy weekend Turnieju Nordyckiego. Wczorajszy konkurs w Kuopio padł łupem Kamila Stocha, który z ogromną przewagą wyprzedził drugiego, Daiki Ito. Także Norwedzy nieźle się wczoraj spisali. Anders Bardal zajmował po I serii trzecią lokatę, lecz jego drugi skok niestety nie pozwolił mu utrzymać miejsca na podium. Ostatecznie w pierwszej dziesiątce zawodów znaleźli się wyżej wymieniony Bardal oraz Tom Hilde. A tak po zawodach wypowiedzieli się sami zainteresowani:

-Miałem wczoraj małe problemy w konkursie, lecz mimo to udało mi się zająć czwartą pozycję. Dwa skoki prawie dobre, lecz niestety to „prawie” tutaj zaważyło. Jestem zadowolony z tego wyniku, wiem co muszę poprawić przed konkursami w Norwegii, aby pokazać tam to na co mnie stać. Teraz czas na powrót do domu i przygotowanie się na Trondheim, gdzie lecimy bezpośrednio z Kuopio. Mam nadzieję, że przybędzie dużo fanów, aby nas dopingować. Czekamy z niecierpliwością aby pokazać nasze najlepsze skoki, tutaj na naszych domowych skoczniach – w Trondheim i w Oslo – skomentował Bardal.

-Głównym punktem programu w Kuopio był MagicMonday czyli mecz koszykówki przeciwko fińskim gwiazdom skoków z Nykaenem na czele. W drużynie gwiazd skoków panowały waleczne nastroje i stoczyliśmy bitwę przeciwko fińskim herosom. To była naprawdę świetna zabawa – zakończył.

Także Tom Hilde bardzo pozytywnie wypowiada się o minionych dniach.

-Za nami dwa, przyjemne konkursy w Finlandii. Pogoda tutaj bywa różna, więc bardzo się cieszę, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jestem zadowolony z moich skoków i usatysfakcjonowany dziewiątą pozycją, jaką wczoraj zająłem. Ponownie w pierwszej serii oddałem dobry skok, a w drugiej niestety już gorszy.  Właśnie jesteśmy w drodze do Norwegii, gdzie odbędą się dwa następne konkursy. Mam nadzieję, że na naszym terenie pójdzie nam jeszcze lepiej i, że przybędzie dużo kibiców, aby nas zobaczyć – powiedział Hilde.

Również Alexander Stoeckl jest zadowolony ze swoich podopiecznych.

Mimo kiepskich wyników w treningach, konkurs w wykonaniu chłopaków wypadł bardzo dobrze.  Znów znaleźli się wśród najlepszych. Gratulacje dla Andersa B., Toma i Andreasa. Tylko Jacobsen miał małe problemy ze swoimi skokami, co niestety skutkowało brakiem kwalifikacji do II serii. Lecz on i ja jesteśmy przekonani, że jest to tylko chwilowy kryzys i na następnych konkursach będzie już lepiej. Mam nadzieję, że tak jak i w ubiegłym roku przybędzie do Trondheim wiele, wiele ludzi i znów będzie tak wspaniała atmosfera. W czwartek rozpoczynamy skakanie, jesteśmy gotowi! - powiedział zadowolony trener norweskich skoczków.

 

andersbardal.com/tom-hilde.com/facebook A.Stoeckl'a

Podziel się:

Dodaj komentarz