ZAGRANICZNE MEDIA CHWALĄ STOCHA

ZAGRANICZNE MEDIA CHWALĄ STOCHA

stoch kamil 3 s.piwowar - ZAGRANICZNE MEDIA CHWALĄ STOCHA

Kamil Stoch był we wczorajszym konkursie wręcz bezkonkurencyjny. Wyprzedził drugiego Daiki Ito o 10,9 pkt. Zagraniczne media nie pozostawiły tego bez echa. Chwalą naszego skoczka za wspaniałe skoki i rewelacyjną formę.  Norweska prasa stawia go jako głównego faworyta do zwycięstwa na Oslo Hollmenkollen.

„Kamil Stoch najlepiej poradził sobie z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi na skoczni Puijo i świętował swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata” – pisze oficjalny serwis FIS-u o skokach narciarskich. Pierwszy skok Polaka nazywa imponującym i zauważa, że do rekordu skoczni zabrakło tylko pół metra.

„Mistrz świata Kamil Stoch w Kupio był nie do pokonania” – komentuje niemieckojęzyczny serwis SkiSpringen.com. „Już po pierwszym skoku wszystko wskazywało na triumf Stocha – 135 metrów to tylko o pół metra mniej od rekordu skoczni, a mimo tego mistrz wykonał nienaganny telemark i zasłużenie otrzymał wysokie noty. Mając przewagę 7,9 punktu Stoch przed swoim skokiem w finałowej serii mógł być zrelaksowany i spokojny”.

„Mistrz świata wyrasta na wielkiego faworyta niedzielnego konkursuw Oslo-Holmenkollen” – stwierdza norweski dziennik internetowy „Nettavisen”. „Konkursy w Oslo były zazwyczaj norweskimi festiwalami. Ale za sprawą Adama Małysza także Polacy odcisnęli na nich swoje piętno, poczynając od połowy lat 90. Małysz już nie skacze, ale Polska ma teraz nową gwiazdę skoków” – piszą o Stochu Norwegowie.

„Stoch zwycięża w szalonych warunkach” – relacjonuje konkurs w Kuopio fiński dziennik „Turun Sanomat” i dodaje, że zwycięstwo Polaka było bezapelacyjne. Ze smutkiem stwierdza natomiast, że żadnemu z reprezentantów Finlandii nie udało się awansować do drugiej serii.

Podziel się:

Dodaj komentarz