You are currently viewing ALPEN CUP W RAMSAU

ALPEN CUP W RAMSAU

fis%20logo - ALPEN CUP W RAMSAU

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody z cyklu Alpen Cup w Ramsau. W kategorii juniorek zwyciężyła Chiara Hölzl. Lądowała ona na 89 i 87 m, gromadząc 206 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Katharina Keil, oddająca skoki na 82 i 83,5 m. Jej łączna nota wynosiła 187,5 pkt, czyli aż o 18,5 pkt mniej niż nota zwyciężczyni. Trzecie miejsce na podium zajęła Sonja Schoitsch, skacząc 87 i 78,5 m, zdobywając tym samym 167,5 pkt. Na kolejnych miejscach znalazły się: Elisabeth Raudaschl (155,5 pkt.), Lisa Wiegele (136,5 pkt.) oraz Michaela Kranzl (127 pkt.).

{jcomments on}

W rywalizacji młodych skoczków pierwsze miejsce przypadło w udziale Thomasowi Hoferowi. Oddał on dobre, dalekie skoki na odległość 92 ​​i 89,5 m (229,5 pkt). Był on zdecydowanym zwycięzcą, gdyż Martin Schmid, który zajął drugie miejsce stracił do niego aż 8 punktów. Schmid lądował na 88,5 i 90,5 m (221,5 pkt). Najniższy stopień podium zajął Simonem Greiderer – 88 i 90,5 m (219 pkt). Następne miejsca zajęli: Partick Leitner (199,5 pkt), Markus Rupitsch (199 pkt), Maksymilian Steiner (192 pkt).

W łącznej klasyfikacji zwyciężył Thomas Hofer z łączną ilością 661 punktów. Za nim znalazł się Simonem Greiderer, mający 560 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Martin Schmid, który zgromadził 476 pkt.

W rywalizacji młodzieży zdecydowanie zwyciężył Florian Altenburg, lądujący na 95 i 92 m (243,5 pkt). Za nim był Johnem Obermayr, skaczący 90 i 92,5 m (229 pkt). Trzecie miejsce zajął Wohlgenannt Ulrich, oddający skoki na 86 i 92 m. Czwarte miejsce zajął Roland Rokita (213 pkt), piąty był Partick Streitler (211 pkt), a szósty Björn Koch (209 pkt).

W tej konkurencji generalne zwycięstwo zaliczył Johannes Obermayr (625 pkt), a następne dwa miejsca zajęli Stefan Huber (531 pkt) i Elias Tollinger (485 pkt).

Konkurs drużynowy stał się łupem dla drużyny z Tyrolu, reprezentowanej przez Simona Greiderer, Rolanda Rokita, Martina Schmida i Thomasa Hofera. Drugie miejsce zajął zespół z Salzburga: Daniel Huber, Francesco Hollaus, Stefan Huber i Florian Altenburg. Na kolejnym miejscu uplasował się zespół z Górnej Austrii: Alexander Hayböck, Maksymilian Steiner, Roland i John Kranzl Obermayr. Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 10 drużyn.

Źródło: skispringen-news.de